Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Cuprum i Pekpol rozpoczynają bój o 3. miejsce

I liga M: Cuprum i Pekpol rozpoczynają bój o 3. miejsce

fot. archiwum

Prawie miesiąc minął od meczów półfinałowych w I lidze mężczyzn. Czas rozpocząć walkę o ostateczne pozycje. W weekend pierwsze dwa spotkania rozegrają Cuprum Lubin i Pekpol Ostrołęka, które walczą o trzecie miejsce w pierwszoligowych rozgrywkach.

Z pewnością tak długa przerwa mogła wybić z rytmu obie drużyny. Do tego inne kluby, które już zakończyły sezon, rozpoczęły rozmowy transferowe. – Mam nadzieję, że moi podopieczni znajdą motywację do walki w tych spotkaniach i będą chcieli powalczyć o trzecie miejsce, które zajmowali po sezonie zasadniczym – powiedział na łamach „Tygodnika Ostrołęckiego” Andrzej Dudziec, trener Pekpolu.

Jego zespół w półfinałowej rywalizacji przeciwko BBTS-owi Bielsko-Biała uległ trzykrotnie, jednak w dwóch meczach dopiero po walce w tie-breaku. Nieco dłużej w tej fazie rywalizowali siatkarze Cuprum Lubin, którzy zmierzyli się z Czarnymi Radom. W pierwszym pojedynku do zwycięstwa niewiele im zabrakło, do rozstrzygnięcia wyniku doszło dopiero w tie-breaku. Lubinianom w półfinale udało się odnieść jedno zwycięstwo, jednak ostatecznie pozostała im tylko walka o 3. miejsce.

– Pekpol to drużyna, która opiera swoją siłę ataku na Janku Królu, który jest najlepszym punktującym pierwszej ligi. Ciężko powstrzymać go na bloku, dysponuje również silną zagrywką. Jest to zespół bardzo groźny i poukładany – ocenia rywala na łamach „Słowa Sportowego” prezes Cuprum, Dariusz Biernat.Przegraliśmy z nimi dwa mecze w fazie zasadniczej, jednak liczę na to, że w play-off to my będziemy górą.Przypomnijmy, że w obu meczach w fazie zasadniczej ekipa Pekpolu Ostrołęka pokonała Cuprum Lubin 3:1. Jednak na tym etapie rozgrywek wyniki sprzed kilku miesięcy nie będą miały raczej żadnego znaczenia. – Moim zdaniem mecze o trzecie miejsce wygrywa ta drużyna, która szybciej podniesie się po przegranej w półfinale. Zarówno my, jak i rywale z Ostrołęki dążyliśmy do tego, aby być w finale. Teraz trzeba się szybko pozbierać i stanąć do walki o trzecie miejsce. Umiejętności obu zespołów są bardzo zbliżone, dlatego motywacja chyba będzie odgrywała kluczowe znaczenie – stwierdził Paweł Szabelski, trener lubinian.

Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane w Ostrołęce. 25 maja w Lubinie odbędzie się trzecie spotkanie. Ewentualne kolejne pojedynki zostaną rozegrane 26 i 29 maja.

źródło: inf. własna, Słowo Sportowe, Tygodnik Ostrołęcki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved