Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bartosz Kurek: Tęskniłem za reprezentacją

Bartosz Kurek: Tęskniłem za reprezentacją

fot. archiwum

Miniony sezon Bartosz Kurek spędził na parkietach rosyjskiej ekstraklasy. - Superliga jest bardzo specyficzna, zresztą tak jak cała Rosja. Po przyjeździe tam można być zdziwionym - przyznał na łamach "Przeglądu Sportowego".

Bartosz Kurek zaznaczył, że rosyjska ekstraklasa jest nietypową ligą i nie dla każdego znajdzie się tam miejsce. Mimo iż sam nie zadomowił się w Rosji, to poleca innym zawodnikom wyjazd do tego kraju. – Jeśli tylko chłopaki z Polski dostaną ofertę, niech się nie zastanawiają. W ostatnim zespole, to w ostatnim. To jest na tyle nietypowa liga, że nie wiem, czy temu a temu będzie się tam dobrze grało, a innemu na pewno się nie powiedzie. Warto jednak podpisać kontrakt, spróbować, tak jak zrobił ostatnio „Winiar”. To jest tylko sport. Wyjdzie, to wyjdzie. Nie uda się, to wróci się do Polski. Nasi reprezentanci są na takim poziomie, że pracodawcę sobie znajdą – podkreślił zawodnik na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Reprezentant Polski cieszy się, że będzie miał okazję zagrać w Serie A. Według niego włoska ekstraklasa nadal jest najbardziej profesjonalną ligą na świecie. – Oferta z Włoch była satysfakcjonująca i przyznaję, że najchętniej podpisałbym ją po pięciu minutach, tak szybko się zdecydowałem – przyznał. – Gdy dorastałem, liga włoska była taką siatkarską ziemią obiecaną, była moim marzeniem! Teraz w niej zagram! Proporcje może się trochę zmieniły, ale nadal uważam, że to najlepsza szkoła siatkówki, najbardziej profesjonalna. Tego potrzebuję przed mistrzostwami świata 2014 – dodał.

Bartosz Kurek z przyjemnością przyjechał na zgrupowanie kadry do Spały. – Jestem zadowolony z przebiegu przygotowań. Tęskniłem za reprezentacją, tęskniłem za Polską. Chyba to naturalne odczucia, jakie ma każdy z nas przebywający dłużej za granicą – powiedział.Przyjmujący zapowiada, że reprezentacja zamierza powalczyć o najwyższe miejsca zarówno w Lidze Światowej, jak i na mistrzostwach Europy. – Między nimi dostaniemy przecież po dwa tygodnie urlopu, więc będzie szansa odpocząć i rzucić wszystkie siły na oba turnieje. Nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy zagrać dobrze w obu.

Rozmawiał Kamil Składowski
Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved