Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Alison i Emanuel zadebiutują w Corrientes

Alison i Emanuel zadebiutują w Corrientes

fot. archiwum

Jedna z najlepszych par światowego beachvolleya, Alison Cerutti i Emanuel Rego, do tej pory nie wystąpiła ani w Fuzhou, ani w Szanghaju. Powodem jej absencji była kontuzja palca Alisona. Szansą na debiut będzie start w Grand Slam w Corrientes.

Mimo braku startów obaj Brazylijczycy ciężko trenowali do kolejnych turniejów w siatkarskim centrum treningowym w Saquaremie. Było to o tyle trudne, iż Brazylię nawiedziła fala upałów, które treningi siatkarzy plażowych przeobrażają w prawdziwy koszmar. – Ja chciałem jechać i zagrać w Szanghaju. Rady jakich wysłuchałem od Emanuela i całego sztabu trenerskiego zmusiły mnie do odpuszczenia pierwszych startów w tym roku – przyznał Alison Cerutti.Kontuzje są częścią kariery każdego sportowca, ale wtedy ważne jest, by trzymać głowę wysoko i robić to, co do ciebie należy. Moja kontuzja przytrafiła się chyba w najbardziej odpowiednim momencie, bo teraz jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani, by reprezentować Brazylię na Grand Slamie w argentyńskim Corrientas – podsumował Brazylijczyk.

Partner Alisona, Emanuel Rego, jest aktualnie najbardziej utytułowanym siatkarzem plażowym na świecie. Emanuel ma na swoim koncie dziesięć zwycięstw w całym turnieju World Tour, które uzyskiwał z pięcioma różnymi partnerami – Zé Marco (1996 i 1997), Loyolą (1999), Tande (2001), Ricardo (2003-2007) i Alisonem (2011). – Przyznam się, że byliśmy tak samo przygotowani, by jechać do Brasilii na ostatni turniej z cyklu Circuit Bank Brazil 2012/2013 jak na występy w Chinach. Niefortunna kontuzja Alisona zmusiła nas do całkowitej zmiany planów. Teraz nadchodzi czas naszego debiutu. Poprzez dłuższe przygotowanie się do pierwszego startu jesteśmy bardziej skupieni i zmotywowani – przyznał doświadczony plażowicz.

Oprócz Alisona i Emanuela Brazylię na plażach Corrientes będą reprezentować pary: Bruno Schmidt/Peter Solberg, Ricardo/Alvaro Filho i Evandro/Vitor Felipe. W turnieju damskim wystąpią natomiast cztery brazylijskie pary: Maria Elisa/Agatha, Taiana/Talita, Lili/Barbara Seixas i Maria Clara/Carol.źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved