Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksiej Werbow kolegą klubowym Łukasza Żygadły

Aleksiej Werbow kolegą klubowym Łukasza Żygadły

fot. archiwum

Po polskim rozgrywającym kontrakt z zespołem Zenitu Kazań podpisał libero Aleksiej Werbow. - Miałem dużo możliwości, ale wybrałem Kazań - powiedział reprezentant Rosji. Werbow, podobnie jak Miguel Angel Falasca i Leandro Visotto, opuścił Ural Ufa.

Aleksiej Werbow w sezonie 2012/2013 wraz z Uralem zdobył wicemistrzostwo Rosji oraz srebrny medal Challenge Cup. Mimo to reprezentacyjny libero postanowił zmienić klub i wybrał ofertę Zenitu Kazań. – Wiem, jak wielkie ambicje i oczekiwania ma ten klub. Mam też nadzieję, że zdobędziemy dziką kartę w Lidze Mistrzów – powiedział zawodnik.

Werbow będzie niewątpliwie wielkim wzmocnieniem linii obrony w Zenicie. W swojej karierze ma na koncie występy jedynie w klubach rosyjskich, m.in. Lokomotiwie Biełgorod i Iskrze Odincowo. W sezonie 2009/2010 grał w Zenicie Kazań, jest to zatem powrót na „stare śmieci”.

Libero ma w swoim dorobku wiele sukcesów. W latach 2004, 2005 i 2010 zdobywał mistrzostwo kraju, zaś w 2004 roku zdobył złoto Ligi Mistrzów. Jest także jedną z gwiazd reprezentacji Rosji. Ma na koncie medale Ligi Światowej, mistrzostw Europy oraz IO.źródło: inf. własna, volleycountry.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved