Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas nowym trenerem Trefla Gdańsk

Radosław Panas nowym trenerem Trefla Gdańsk

fot. archiwum

Szkoleniowcem pierwszego zespołu gdańskich siatkarzy od czerwca bieżącego roku będzie Radosław Panas. 42-letni trener podpisał roczny kontrakt. W ubiegłym sezonie Panas był trenerem drużyny z Warmii i Mazur - AZS-u Olsztyn.

Nowy szkoleniowiec gdańskiego zespołu trenerską karierę rozpoczynał w sezonie 2005/2006 w zespole Polskiej Energii Sosnowiec. Później przez trzy lata prowadził AZS Częstochowa, z którym osiągał kolejno czwarte, drugie i piąte miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przez trzy następne sezony pracował w drużynie Politechniki Warszawskiej, doprowadzając ten klub do finału Pucharu Challenge w sezonie 2011/2012. Minione rozgrywki 42-letni trener spędził w ekipie Indykpolu AZS Olsztyn.

– Propozycja z Trefla od początku wydawała mi się niezwykle interesująca. Widziałem duży zapał w oczach ludzi, z którymi rozmawiałem i ich ogromne chęci do pracy. W Gdańsku jest wszystko, czego potrzeba do budowy zespołu, który w przyszłości stanie się jedną z czołowych ekip PlusLigi – potencjał sportowy, możliwości rozwoju, bogate zaplecze i stabilny sponsor. Krok po kroku, wspólnie będziemy starali się uczynić z Trefla nową jakość na polskiej scenie siatkarskiej – powiedział Radosław Panas po podpisaniu umowy z gdańskim zespołem.

Kontrakt z nowym szkoleniowcem został podpisany na najbliższy sezon. – Zdecydowaliśmy się na zatrudnienie trenera Panasa, gdyż to jeden z najlepszych polskich szkoleniowców, niezwykle ceniony przez zawodników i środowisko siatkarskie. Idealnie wpisywał się w naszą koncepcję klubu – dynamicznego, nowoczesnego i otwartego na nowe rozwiązania. Mimo młodego wieku ma już interesujące osiągnięcia i cały czas się rozwija – jest przecież trenerem kadry B reprezentacji Polski i na co dzień współpracuje z Andreą Anastasim. Cieszymy się, że poprowadzi on nasz zespół w najbliższym i – mam nadzieję – kolejnych sezonach. Radosław Panas otrzymał wiele ofert od polskich klubów i tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że wybrał naszą – ocenił Piotr Należyty, prezes Trefla.Nowy szkoleniowiec zajęcia z gdańskimi siatkarzami rozpocznie na początku sierpnia, na dziesięć tygodni przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi.

źródło: trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved