Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Powrót sponsorów do Murowanej Gosliny

Powrót sponsorów do Murowanej Gosliny

fot. Tomasz Tadrała

Duże zmiany szykują się w zespole z Wielkopolski, KS Murowana Goślina. Goślinianki zajęły ósmą pozycję w minionym sezonie i wobec zapowiadanych zmian wyrastają na głównego kandydata do awansu do ORLEN Ligi.

Ekipę z Murowanej Gośliny po tym, jak nie udało się jej uzyskać awansu w sezonie 2011/2012, opuścili główni sponsorzy, którzy zamierzają… ponownie wesprzeć drużynę. Ekipę mają wspierać: Dariusz Kapitan, i miejscowy Piecobiogaz (pod taką nazwą poprzednio występował KS) Ryszarda Wiśniewskiego. Kapitan dziesięć lat temu sięgał po tytuł wicemistrza Polski z poznańskim akademiczkami. – Wszystko zależy od tego jak się poukładają nam pewne sprawy. Plany są takie, że chcemy utrzymać I i II ligę. Na razie nie mogę nic powiedzieć na temat budżetu i sponsorów. Więcej o szczegółach powiem za około dwa tygodnie – mówił jak zwykle wymijająco prezes KS, Ryszard Pomin. W chwili obecnej z I ligi wycofały się: Wieżyca Stężyca i Jedynka Aleksandrów Łódzki, niepewny jest występ w I lidze AZS-u Białystok, który ma ogromne długi, dlatego też marzenia o najwyższej klasie rozgrywkowej mają swoje podstawy.

W wielkopolskiej ekipie dojdzie do poważnych zmian kadrowych, ponieważ kilka zawodniczek zapowiedziało zmiany barw klubowych. Na pewno zespół opuszczą środkowe, Amerykanka Danielle Hepburn i Aleksandra Trojan. Z klubem pożegnają się też prawdopodobnie Natalia Gajewska, Małgorzata Sikora i Kinga Hatala. Ta ostatnia być może przeprowadzi się do ligi włoskiej lub niemieckiej. Gdyby jednak kontrakt zagraniczny nie wypalił, to niewykluczone, że skrzydłowa rodem z Andrychowa nadal będzie występować w Murowanej Goślinie. Natomiast na pewno w drużynie zostaną Beata Strządała, Natalia Wałęsiak i Patrycja Wyrwa.

źródło: Głos Wielkopolski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved