Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Monika Martałek nową środkową Impelu Wrocław

Monika Martałek nową środkową Impelu Wrocław

fot. archiwum

Makare Wilson i Monika Martałek w przyszłym sezonie będą stanowiły o sile bloku Impelu Wrocław. Dwudziestotrzyletnia środkowa to kolejne wzmocnienie dolnośląskiego Impelu, który zakończył sezon na 5. miejscu w ORLEN Lidze.

W Impelu dużo chętniej wypowiadają się na temat zawodniczek, które przedłużyły kontrakt z wrocławskim klubem. W przyszłym sezonie w stolicy Dolnego Śląska na pewno pozostanie Bogumiła Pyziołek oraz jeden z najpewniejszych punktów zespołu, Amerykanka Makare Wilson. Przy Krupniczej do tej pory nie potwierdzili transferu Belgijki Frauke Dirickx oraz młodziutkiej rozgrywającej Magdaleny Gryki. Jak się nieoficjalnie dowiedziała Strefa Siatkówki, na Dolnym Śląsku nie próżnują i wciąż kontraktują nowe siatkarki. Jedną z nich jest występująca przez cztery ostatnie sezony w Pile Monika Martałek.

Pochodząca z Częstochowy Martałek zaraz po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu została rzucona na głęboką wodę, podpisując kontrakt z PTPS-em Piła, w którym grała nieprzerwanie do minionego sezonu. Dla Impelu z pewnością jest to znaczne wzmocnienie, bowiem dwudziestotrzyletnia Martałek należy do wyróżniających się środkowych ekstraklasy. Jej atutem z pewnością jest zagrywka oraz dobre wyczucie w bloku. Jej talent przed rokiem docenił selekcjoner kadry, powołując zawodniczkę do reprezentacji na turniej interkontynentalny w Turcji. Alojzemu Świderkowi imponowała szybkość i dynamika nowego nabytku Impelu. Warto podkreślić, że działacze z Wrocławia byli zainteresowani pozyskaniem Moniki Martałek już w poprzednim sezonie.


W piątek wrocławski klub potwierdził podpisanie umowy z Moniką Martałek. – Monikę obserwowaliśmy od dwóch sezonów. Jest to jedna z najbardziej utalentowanych i perspektywicznych zawodniczek młodego pokolenia. Już w zeszłym roku znalazła uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski i została powołana do kadry seniorek. W tym sezonie trener Piotr Makowski również docenił umiejętności tej zawodniczki, powołując ją do reprezentacji. W naszym zespole Monika z pewnością skorzysta ze współpracy z Makare Wilson, która jest najlepszą środkową bloku występującą w rozgrywkach ORLEN Ligi. Bardzo cieszymy się, że udało nam się podpisać kontrakt z Moniką na dwa kolejne sezony – skomentował transfer prezes Impel Volleyball S.A., Jacek Grabowski.Sama zawodniczka nie ukrywa zadowolenia z zawarcia kontraktu z Impelem Wrocław. – Bardzo się cieszę, że od przyszłego sezonu będę występowała w zespole Impelu Wrocław. Po czterech latach spędzonych w Pile szukałam nowych możliwości. Propozycja gry we Wrocławiu bardzo mi odpowiadała. Cieszę się, że będę mogła rozwijać swoje umiejętności w zespole Impelu Wrocław, w którym występują utytułowane i wartościowe zawodniczki, a klub cieszy się bardzo dobrą opinią. Trener Tore Aleksandersen i środkowa Makare Wilson, od których wiele mogę się nauczyć, mieli wpływ na moją decyzję – powiedziała Monika Martałek.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved