Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Łukasz Murdzia: Każde zwycięstwo będzie bardzo ważne

Łukasz Murdzia: Każde zwycięstwo będzie bardzo ważne

fot. archiwum

W weekend II-ligowe zespoły rozegrają turnieje półfinałowe. Rywalami Krispolu będą drużyny z Milicza, Hajnówki i Krakowa. - Chcemy awansować do turnieju finałowego - mówi wrzesiński przyjmujący, Łukasz Murdzia.

W rywalizacji o zwycięstwo w pierwszej grupie II ligi mężczyzn podopieczni Marka Jankowiaka bez większych problemów uporali się z MKS-em Kalisz. Wrześnianie w trzech meczach nie pozwolili przeciwnikom ugrać nawet seta. – Wiedzieliśmy, że mamy już zagwarantowane miejsce w turnieju półfinałowym, ale i tak w meczach finałowych chcieliśmy wypaść jak najlepiej i pokazać się z dobrej strony, żeby wiedzieć, w którym miejscu obecnie jesteśmy – czy to, co trenowaliśmy, przekłada się na mecze. Zależało nam na tym, żebyśmy potwierdzili swoją dobrą dyspozycję – podsumował przyjmujący Krispolu, Łukasz Murdzia.

O ile w rundzie zasadniczej wrześnianie grali w kratkę, o tyle w play-off ich dyspozycja była znacznie bardziej stabilna. Przegrali w nich tylko jeden mecz z Morzem Bałtyk Szczecin, przez co nie pozostawili rywalom złudzeń, komu należy się palma pierwszeństwa w pierwszej grupie. – Zwycięstwo w grupie uświadomiło nam, że ciężka praca, którą wcześniej wykonaliśmy, nie poszła na marne. Faza play-off potoczyła się pod nasze dyktando. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że będzie to dobry prognostyk przed turniejem półfinałowym – powiedział zawodnik wielkopolskiego zespołu.

Ostatni ligowy mecz wrześnianie zagrali na początku maja, jednak siatkarze Krispolu nie narzekali na nudę w trakcie przerwy w rozgrywkach. – Część zawodników brała udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, gdzie mieliśmy dużo grania. Poza tym trener zaaplikował nam różne sparingi (między innymi z AZS-em UAM Poznań i Ratajami Poznań – przyp. red.), więc uważam, że ta przerwa nie powinna mieć negatywnego wpływu na naszą grę – ocenił Murdzia.W turnieju półfinałowym podopieczni trenera Jankowiaka zmierzą się z KS-em Milicz, Pronarem Hajnówka oraz AZS-em AGH Kraków. – Chcemy awansować do turnieju finałowego – podkreślił zawodnik Krispolu. – Z AGH Kraków mieliśmy okazję spotkać się na Akademickich Mistrzostwach Polski. Ta drużyna była na tym turnieju prawie w optymalnym składzie, chyba tylko bez jednego przyjmującego. Zawodników z Milicza też w miarę znam, więc wiem na co ich stać. Na pewno gospodarze będą chcieli zrobić wszystko, żeby wygrać ten turniej, a czy im się to uda? Dowiemy się w weekend. Na pewno nie zlekceważymy też zespołu z Hajnówki, bo każde zwycięstwo będzie bardzo ważne – może nawet na wagę awansu. Siatkarze z Hajnówki na pewno zrobią wszystko, żeby pokazać przyszłemu sponsorowi, że dobrze grają i zasługują na to, aby ktoś ich finansował – zakończył Łukasz Murdzia.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved