Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ po raz pierwszy bez polskiej drużyny

KMŚ po raz pierwszy bez polskiej drużyny

fot. archiwum

Od 2009 roku, kiedy to wznowiono Klubowe Mistrzostwa Świata, mogliśmy oglądać polski zespół w tym turnieju, jednak w Brazylii naszego reprezentanta zabraknie. Przedstawicielami z Europy będą zwycięzcy LM i obrońcy tytułu KMŚ.

Do tej pory ze Starego Kontynentu mogły jechać trzy zespoły, w tej edycji zobaczymy tylko dwa – triumfatora Ligi Mistrzów Lokomotiw Nowosybirsk oraz Trentino Volley, zwycięzcę poprzedniej edycji KMŚ. Duże szanse na udział w turnieju miała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – W najbliższych dwóch sezonach KMŚ organizują Brazylijczycy i to oni wyznaczają standardy. By zagrać w kolejnych edycjach, „najprościej” będzie wygrać Ligę Mistrzów – powiedział Przeglądowi Sportowemu prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski.W tym roku nie ma już szans na dziką kartę dla polskiego męskiego zespołu, być może będzie taka możliwość dla drużyny kobiecej – dodał prezes.

Organizatorzy uznali, że dwa kluby z Brazylii mają prawo występu w turnieju, kolejne dwa miejsca przypadną Europie, a po jednym wywalczą mistrzowie Afryki, Azji, Ameryki Południowej. i strefy Ameryki Północnej, Centralnej i regionu Karaibów. Mistrzami Ameryki Południowej została drużyna z Argentyny, więc ZAKSA nie ma co liczyć na dziką kartę. – Wstępnie pytaliśmy, czy jest szansa udziału w mistrzostwach w Brazylii, jednak okazało się, że nie ma takiego tematu – powiedział trener ZAKSY, Sebastian Świderski.

Przypomnijmy tylko, że polskie drużyny, mimo że nie wygrały KMŚ, zaprezentowały się dobrze. Skra Bełchatów dwukrotnie zdobyła srebrny medal i raz brązowy, natomiast Jastrzębski Węgiel uplasował się na drugim stopniu podium.źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved