Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Fuzja włoskich klubów – nowa ekipa w Turynie

Fuzja włoskich klubów – nowa ekipa w Turynie

fot. archiwum

W trakcie minionych rozgrywek z Serie A1 kobiet wycofały się Icos Crema i Assicuratrice Modena, a po zakończeniu sezonu problemy dopadły MC Carnaghi Villa Cortese. Kolejne dwa kluby - Duck Farm oraz Yoyogurt - ratują się przed upadkiem łącząc swoje siły.

Sezon 2012/2013 był dla włoskich klubów prawdziwą szkołą życia. Część zespołów miała bezpieczne budżety, które pozwoliły na związanie końca z końcem i płacenie regularnych wypłat swoim zawodniczkom i sztabowi trenerskiemu, ale druga część musiała walczyć o każdego eurocenta. Walkę tę przegrały ekipy Icosu Crema oraz Assicuratrice Milanese Volley Modena, które w połowie rozgrywek musiały się pożegnać z występami w Serie A1 ze względu na kompletnie pustą klubową kasę. Niewiele lepiej wyglądała sytuacja Duck Farm Chieri Turyn i Banca Reale Yoyogurt Giaveno, które również stały nad przepaścią i groziło im wykluczenie z rozgrywek włoskiej ekstraklasy. Ostatecznie oba zespoły dokończyły bieżące rozgrywki, odpadając w ćwierćfinale play-off.

W nowym sezonie Duck Farm i Yoyogurt połączą siły, tworząc nowy klub – Torino Volley. Odpowiednia umowa między decydentami obu ekip została już zawarta, a struktura organizacyjna ustalona. Prezydentem Torino Volley będzie Claudio Ricci, który dotychczas pełnił tę samą funkcję w Yoyogurcie Giaveno. Dyrektorem wykonawczym będzie Andrea Costa, były dyrektor wykonawczy Chieri Turyn, dyrektorem sportowym został Antonio Vagliengo, natomiast kierownikiem spraw młodzieżowych – Marco Pastore.Ten zespół rodzi się z popiołów dwóch klubów, które po połączeniu mają stworzyć rozwijający się i perspektywiczny team – przyznał Claudio Ricci.

W ekipie z Turynu zmianie nie ulegną klubowe aktywa i zobowiązania, a zmieni się tylko nazwa drużyny. Banca Reale Yoyogurt Giaveno ma zdecydowanie większe problemy finansowe, dlatego też w kolejnym sezonie Torino Volley zagra na licencji Duck Farm Chieri Turyn. – Na razie nie wiemy co zrobić z naszym prawem gry w lidze. Chcielibyśmy sprzedać to prawo, ale najpierw musimy uregulować wszystkie nasze płatności względem pewnych osób – przyznał były prezydent Yoyogurtu, Ricci. W tej fuzji szansę na lepszą przyszłość widzi Andrea Costa, który zapewnił, że nie zostaną już powtórzone błędy popełnione przez działaczy obu klubów w minionych rozgrywkach. – Dwa zespoły spotykają się, chcą zrobić coś lepszego i nie chcą stać w miejscu. Wszyscy jesteśmy zdeterminowani, by nie popełnić już błędów, które zostały popełnione w przeszłości.W celu zgłoszenia klubu do Serie A1 do 30 czerwca musi zostać uregulowane 70% zobowiązań za sezon 2012/2013 wobec pracowników klubu, na którego licencji nowy zespół ma przystąpić do rozgrywek. Kolejnym ultimatum jest spłacenie pozostałych 30% zobowiązań do 31 grudnia 2013 roku. W przypadku niespełnienia tych wymagań zespół czekają kary, m.in. odjęcie punktów. Na dzień dzisiejszy Torino Volley ma jeszcze zaległości finansowe, ale działacze optymistycznie patrzą w przyszłość. – Do spłaty 70% należności brakuje nam jeszcze około 30%, ale zespół na pewno zostanie zarejestrowany na kolejny sezon – zapewnił Andrea Costa.

* – więcej przeczytasz na portalu www.volleyball.it

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved