Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Daniel Castellani: Nie było mi łatwo wyjeżdżać z Polski

Daniel Castellani: Nie było mi łatwo wyjeżdżać z Polski

fot. Cezary Makarewicz

W sezonie 2012/2013 Daniel Castellani zdobył z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle wicemistrzostwo Polski. Niedługo po zakończeniu rozgrywek zdecydował się podpisać kontrakt z Fenerbahce Stambuł. - W nowym klubie dostałem konkretne zadanie - przyznał Argentyńczyk.

Jeszcze przed spotkaniami finałowymi PlusLigi Daniel Castellani otrzymał propozycję przedłużenia kontraktu z ZAKSĄ, a także oferty z Turcji oraz Rosji. Ostatecznie wybrał Fenerbahce Stambuł. – Nie ukrywam, że propozycja finansowa z Turcji była korzystniejsza niż ta z ZAKSY. Pieniądze też są dla mnie i mojej rodziny istotne, lecz równie ważne były inne czynniki, takie jak możliwość rozwoju czy warunki pracy. To nie są banały, bo w nowym klubie dostałem konkretne zadanie: zbudować drużynę, która za dwa lata będzie liczyć się w Lidze Mistrzów. W tym roku trwać będzie gruntowna przebudowa, bo ostatnie rozgrywki były nieudane. I to w skrócie pomysł na projekt, którego realizacji się podjąłem – powiedział na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Kibice ZAKSY byli podwójnie zawiedzeni, bowiem Daniel Castellani ściągnął do tureckiego klubu także bombardiera kędzierzynian – Felipe Fontelesa.„Lipe” to niesamowity zawodnik. Pomogłem mu wrócić do wielkiego grania, a on odwdzięczył się niesamowitą formą. Pokazał, że cały czas jest gotów do walki, pełen energii, że nigdy się nie poddaje – komplementował Brazylijczyka. Argentyński trener przyznał, że namawiał zarząd klubu ze Stambułu, aby podpisali kontrakt z Fontelesem w ciemno.

Daniel Castellani skomentował także wybór Miguela Angela Falaski na trenera PGE Skry Bełchatów. – Muszę przyznać, że na początku byłem zaskoczony tym wyborem. Jednak później go dokładniej przemyślałem i jestem zdania, że to mądry wybór. Miguel ma bardzo mocną osobowość, jest doświadczonym graczem, który widział bardzo wiele i sporo przeżył. Na dodatek doskonale zna ludzi w Bełchatowie. Czuję, że sobie poradzi.Argentyńczyk przyznał, że jego rodacy – Facundo Conte i Nicolas Uriarte – podjęli bardzo dobre decyzje, podpisując umowy ze Skrą. Według niego Polska jest idealnym krajem dla zawodników o południowym charakterze, a także inkubatorem talentów.

Rozmawiał Kamil Składowski
Cały wywiad przeczytasz w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved