Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W Muszynie nadchodzą nowe czasy

W Muszynie nadchodzą nowe czasy

fot. archiwum

Klub z Muszyny w przyszłym sezonie będzie dysponować niższym budżetem, co wiąże się z tym, że pożegna się ze swoimi najdroższymi zawodniczkami. W klubie podjęto też decyzję, że Muszynianka nie będzie się ubiegać o dziką kartę w Lidze Mistrzyń.

Klub z Muszyny postanowił nie czekać aż główny sponsor, Bank BPS, podejmie decyzję w sprawie dalszego sponsorowania drużyny i zaczął konstruować budżet bez jego wsparcia. Ponieważ w zeszłym sezonie bank zapewniał około połowy budżetu, to oznacza, że w trzecim zespole ORLEN Ligi nieuniknione będą zmiany w składzie, bo klubu nie będzie stać na najdroższe zawodniczki. Z informacji serwisu sport.pl wynika, że mało prawdopodobne jest zatrzymanie Werblińskiej, Bednarek-Kaszy i Sereny, niewiele łatwiej będzie skusić atakującą Sanję Popović. Trudne negocjacje zapowiadają się też ze środkową Eleonorą Dziękiewicz. Rozmowy w klubie jednak trwają i jeszcze wiele może się wydarzyć. Na pewno zostaną libero Paulina Maj, rozgrywająca Anna Kaczmar i przyjmująca Aleksandra Jagieło (mają ważne umowy).

– Cały czas szukamy sponsora strategicznego, rozmawiamy z kilkoma firmami. Ale w przyszłym sezonie na pewno będziemy walczyli o pierwszą czwórkę. Sztab szkoleniowy będzie miał teraz szansę, by w trudniejszych czasach się wykazać – uśmiecha się Bogdan Serwiński, szkoleniowiec czterokrotnych mistrzyń Polski. Z brązowymi medalistkami tegorocznych rozgrywek na pewno zostaną wieloletni sponsorzy: producent wody Muszynianka i fabryka okien Fakro.

Wiadomo już też, że Muszynianka nie będzie się ubiegać o dziką kartę w Lidze Mistrzyń, tylko wystąpi w Pucharze CEV. – Postanowiliśmy, że zagramy z duchem sportu i nie będziemy szukali zakulisowych rozwiązań. Należy się nam gra w Pucharze CEV, więc w nim wystartujemy – podkreśla Serwiński.*Autor: Piotr Jawor
*Więcej przeczytasz w serwisie sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved