Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Nowe nazwiska w siatkarskiej Galerii Sław

Nowe nazwiska w siatkarskiej Galerii Sław

fot. archiwum

Komitet siatkarskiej Galerii Sław w Holyoke w Stanach Zjednoczonych podał nazwiska siatkarskich osobistości, które znajdą się w Galerii Sław w 2013 roku. Tym razem te prestiżowe wyróżnienia otrzymają Natalie Cook, Caren Kemner i Wiaczesław Zajcew.

Amerykańska Galeria Sław już na stałe wpisała się w krajobraz siatkarskich wydarzeń globu. Specjalnie powołana kapituła nieprzerwanie od 27 lat do panteonu gwiazd powołuje siatkarki i siatkarzy, trenerów i działaczy związanych z siatkówką. W tym roku, jesienią, odbędzie się XXVIII edycja „Volleyball Hall of Fame”, która poszerzy grono blisko 120 sportowców o trzy kolejne osoby.

W tym roku wyróżnienia otrzymały dwie kobiety i mężczyzna. Przedstawicielem siatkówki plażowej jest Natalie Cook – Australijka, która jako jedyna w gronie kobiet i mężczyzn wystąpiła na wszystkich pięciu igrzyskach, odkąd „plażówka” stała się dyscypliną olimpijską.

Kolejną nominację otrzymała Caren Kemner, gwiazda amerykańskiej siatkówki z przełomu lat 80. i 90. minionego stulecia. Obdarzona potężnym uderzeniem Kemner jest m.in. brązową medalistką igrzysk olimpijskich z Barcelony oraz triumfatorką World Grand Prix z 1995 r. W 1991 r. FIVB wybrało ją najlepszą siatkarką świata.Trzecie wyróżnienie powędruje w ręce Wiaczesława Zajcewa, który wraz z reprezentacją ZSRR kolekcjonował medale mistrzostw Europy, świata i olimpijskie. W 1976 r. grał w drużynie, która w finale igrzysk w Montrealu uległa drużynie Huberta Wagnera 2:3. Syn Zajcewa, Iwan, broni barw reprezentacji Włoch, a na co dzień gra w Lube Bance Macerata.

W Galerii Sław w Holyoke znalazły się również polskie akcenty. Jako pierwszy w poczet gwiazd powołany został Tomasz Wójtowicz (2002 r.), po nim na panteon trafił Stanisław Gościniak (2005 r.) i Edward Skorek (2006 r.). W 2010 r. kapituła doceniła wkład w siatkówkę Huberta Wagnera.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved