Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Matti Hietanen odszedł z Trefla Gdańsk

Matti Hietanen odszedł z Trefla Gdańsk

fot. archiwum

W przyszłym sezonie w barwach Trefla Gdańsk nie zobaczymy Mattiego Hietanena. Fin spędził w gdańskim zespole ostatnie dwa lata. W klubie zamierzają postawić na polskich zawodników na pozycji przyjmującego.

Kontrakt Hietanena został rozwiązany niedługo po ostatnim meczu Lotosu Trefla w sezonie 2012/2013. Fiński przyjmujący, który został powołany do kadry narodowej, chciał lepiej przygotować się do rozgrywek reprezentacyjnych. W nowym sezonie zabraknie go w składzie gdańskiego zespołu.

W tym sezonie zdecydowaliśmy się na polską obsadę pozycji przyjmującego – powiedział Piotr Należyty, prezes Lotosu Trefla – Dziękujemy Mattiemu za ponad 130 punktów zdobytych przez niego w PlusLidze i życzymy powodzenia w dalszej karierze klubowej i reprezentacyjnej.

Matti Hietanen trafił do Gdańska po wywalczeniu przez Lotos Trefl awansu do PlusLigi w sezonie 2010/2011. Do zespołu żółto-czarnych przeszedł razem ze swoim reprezentacyjnym kolegą – Mikko Oivanenem. W swoim pierwszym sezonie Fin pełnił rolę podstawowego przyjmującego gdańskiego zespołu. W zakończonych rozgrywkach na boisku częściej mogliśmy oglądać duet Żaliński/Mika.*Autor: Anna Maszk

źródło: trefl.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved