Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Wlazły wraca na atak, Muzaj jego zmiennikiem

Mariusz Wlazły wraca na atak, Muzaj jego zmiennikiem

fot. Cezary Makarewicz

Mariusz Wlazły będzie podstawowym atakującym PGE Skry Bełchatów w nowym sezonie. Z klubem rozstał się Aleksandar Atanasijević, który w większości meczów w poprzednim sezonie pełnił tę funkcję, a Wlazły grał wówczas na pozycji przyjmującego.

29-letni Wlazły w PGE Skrze Bełchatów występuje od 2003 roku. To z jego nazwiskiem łączą się wszystkie sukcesy bełchatowskiego klubu. – Cieszę się, że Mariusz zostaje, bo to niezwykle ważna postać dla naszej drużyny – mówi prezes Skry Bełchatów Konrad Piechocki. Nieoficjalnie mówiło się, że Wlazły może otrzymać atrakcyjne oferty z klubów zagranicznych. Atakujący PGE Skry uznał, że chce kontynuować karierę w Bełchatowie.

Z klubem rozstał się Atanasijević, który będzie próbował swoich sił w lidze włoskiej. Ze względu na limit obcokrajowców w PlusLidze – jednocześnie na boisku może być trzech graczy spoza Polski – szefowie i trener PGE Skry Miguel Falasca musieli odpowiednio dobrać skład. Wiadomo, że podstawowymi graczami w składzie drużyny w nowym sezonie będą najprawdopodobniej Argentyńczycy Facundo Conte i Nicolas Uriarte oraz Francuz Stephane Antiga. W tej sytuacji zatrzymanie w klubie Wlazłego jest najlepszą wiadomością z możliwych.

Zmiennikiem Mariusza w PGE Skrze będzie Maciej Muzaj, który dołączył do bełchatowskiej drużyny w trakcie poprzedniego sezonu. Jeden z najzdolniejszych polskich siatkarzy młodego pokolenia został już wykupiony przez Skrę z Gwardii Wrocław.



źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved