Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lotos Trefl Gdańsk szykuje się na zmiany w PlusLidze

Lotos Trefl Gdańsk szykuje się na zmiany w PlusLidze

fot. archiwum

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że w sezonie 2013/2014 PlusLiga może zostać poszerzona o nowe kluby. Wszystko za sprawą wysokich aspiracji czołowych drużyn z I ligi. Na tę ewentualność pod względem budżetu szykuje się Lotos Trefl Gdańsk.

Piotr Należyty, prezes Lotosu Trefla Gdańsk, uważa, że poszerzenie ligi to bardzo ciekawe rozwiązanie. – Jeśli drużyny, które chcą dołączyć do PlusLigi, będą posiadały odpowiednie warunki do gry, budżet i poziom, to czemu nie – powiedział na łamach serwisu trojmiasto.pl. – Pamiętajmy jednak, że różnica pomiędzy PlusLigą a I ligą jest duża, dlatego pod względem sportowym przed tymi zespołami daleka droga do osiągnięcia odpowiedniego poziomu – dodał.

Prezes gdańskiej drużyny przypomniał, że większa liczba zespołów oznacza więcej meczów, a w konsekwencji wpłynie to na budżet klubu. Dlatego też zarząd Trefla przygotował dwie wersje planu finansowego. – Na pewno większa ilość meczów będzie miała wpływ na nasz budżet. Dlatego też, nie znając jeszcze decyzji władz ligi, zaplanowaliśmy go w jednym wariancie z uwzględnieniem większej ilości drużyn, a w drugim – bez zmian w PlusLidze – powiedział Piotr Należyty.

Przypomnijmy, że w sezonie 2012/2013 zespół Lotosu Trefla Gdańsk zajął 8. miejsce w rozgrywkach PlusLigi, czyli pozycję wyżej niż rok wcześniej. W kolejnym sezonie gdańską ekipę poprowadzi Radosław Panas, którego obecnym zadaniem jest skompletowanie jeszcze mocniejszej drużyny.źródło: inf. własna, trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved