Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Javier Weber: Ligę rosyjską polecił mi Giba

Javier Weber: Ligę rosyjską polecił mi Giba

fot. archiwum

Dynamo Krasnodar czeka dużo zmian. Najpierw siatkarski świat obiegła wiadomość, że do klubu dołączy mistrz olimpijski z Londynu Jurij Bierieżko, a kilka dni temu podano, że trenerem Dynama został selekcjoner reprezentacji Argentyny, Javier Weber.

Pięć lat trenuje pan reprezentację Argentyny. W tym roku w pana ojczyźnie rozegrany zostanie finał Ligi Światowej. Kontrakt w Rosji oznacza, że rozstanie się pan z funkcją trenera czy zamierza pan łączyć pracę w klubie i reprezentacji?

Javier Weber: – Moja umowa z federacją Argentyny jest ważna. Jestem zainteresowany łączeniem obu funkcji i myślę, że sobie poradzę. Po finale Ligi Światowej przyjadę do Krasnodaru, rozpocznę z drużyną zgrupowanie, a potem polecę do Chile. Czwartego sierpnia startują tam mistrzostwa Ameryki Południowej. Do Rosji wrócę czternastego sierpnia i wtedy będę kontynuować przygotowania do sezonu.

Szybko podjął pan decyzję o pracy w Rosji?Dość szybko. W Krasnodarze jest wszystko, aby zapewnić dobre warunki pracy. Biuro, hala, siłownia i basen znajdują się bardzo blisko.

Chyba zasięgnął pan informacji o tej lidze.

Moim asystentem w Bolivarze był Pablo Meana. On jest obeznany w tym temacie, ale racja – wykonałem parę telefonów. Nie ograniczyłem się tylko do Facundo Conte, bo Spajić i De Cecco również grali w Rosji.

W Bolivarze grał Giba. Czy jego również pytał pan o Rosję?

W mniejszym stopniu, ale polecił mi wyjazd do Rosji. Miło wspomina czas spędzony w Iskrze Odincowo.

Czym jest dla pana obecna rosyjska siatkówka?

To wasza liga, chociaż reprezentacja Rosji robi wszystko, aby cały świat ją znał. Superliga prezentuje fantastyczny poziom i dlatego wzbudza ogromne zainteresowanie. Zawsze mieliście wspaniałych zawodników i trenerów, ale takiego poziomu ligi jeszcze nigdy. Każdego roku pojawia się nowa, silna drużyna.

Superliga rosyjska nie ma konkurencji?

Obecnie są trzy ligi na topie – brazylijska, włoska i rosyjska. Jednak to nie liderzy sprawiają, że poziom jest wysoki, lecz silne kluby. W Krasnodarze są wielkie ambicje. W Brazylii jest w tej chwili pięć świetnych drużyn, we Włoszech cztery, a w Rosji przynajmniej dziesięć.

Jakie cele ma klub na następny sezon?

Chciałbym, abyśmy znaleźli się w pierwszej „czwórce”. Chcemy, aby inne kluby się z nami liczyły. Nie jest to łatwe zadanie, ale jestem maksymalistą i chcę wygrywać.

źródło: sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved