Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Igor Gorgonzola Novara pozyskał Lenę Möllers

Igor Gorgonzola Novara pozyskał Lenę Möllers

fot. archiwum

Po wtorkowych informacjach dotyczących transferów zawodniczek mistrza Niemiec okazuje się, że kolejne siatkarki podążają włoskim szlakiem. Włoskie media poinformowały właśnie o zakontraktowaniu przez zespół Novary 23-letniej rozgrywającej - Leny Möllers.

23-letnia Lena Möllers ubiegły sezon spędziła w ekipie Rote Raben Vilbisburg, gdzie od 2009 roku była główną reżyserką gry. Jej kariera rozpoczęła się od powołania do reprezentacji juniorskiej, z którą w 2007 roku zdobyła złoty medal mistrzostw Europy. Pierwsze powołanie do reprezentacji seniorskiej otrzymała od Giovanniego Guidettiego rok później i to również jemu zawdzięcza nieustanny rozwój na swojej pozycji. W roku 2009 brała udział w mistrzostwach świata juniorek w Meksyku. Niemki nie tylko zdobyły tam złoty medal, ale Lena Möllers otrzymała także tytuł najlepszej rozgrywającej turnieju. Od 2009 roku jest zawodniczką ekipy z Vilbisburg i posiada na swoim koncie tytuł mistrzyni Niemiec z tymże zespołem.

Swojego zadowolenia z transferu nie kryją włodarze klubu z Novary. – Bardzo cieszymy się z pozyskania Leny Möllers. Ta zawodniczka doskonale pasuje do naszej koncepcji i wizji przyszłej drużyny, którą chcemy budować. Będziemy dzięki temu posiadali dwie rozgrywające o kompletnie różnych parametrach i różnym stylu gry, a w związku z tym będziemy mogli rotować składem i zmieniać jego oblicze (Lena Möllers mierzy 1,90 m, z kolei drugą rozgrywającą jest Włoszka Mi-Na Kim o wzroście 1,76 m – przyp. red.). Tym samym będziemy musieli pożegnać się z dotychczasową drugą rozgrywającą Silvią Bersighelli, której życzymy samych sukcesów i mamy nadzieję, że będzie mogła ogrywać się w niższych ligach .

Möllers również w samych superlatywach komentuje swoją decyzję. – Jestem taka szczęśliwa, że będę mogła zagrać w lidze włoskiej w Novarze. To był zawsze mój cel, moje marzenie i mam nadzieję, że będę potrafiła wnieść coś nowego do gry mojego zespołu. Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu – powiedziała podekscytowana.źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved