Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Bydgoszczy powoli kompletują skład

W Bydgoszczy powoli kompletują skład

fot. archiwum

Po zakończeniu sezonu PlusLigi w ekipie Delecty Bydgoszcz nastąpił odpływ zawodników. Zespół objął jednak nowy trener - Marian Kardas, a w najbliższym czasie ma wszystko ruszyć i w bydgoskiej drużynie mają pojawić się nowe twarze.

Po przejęciu przez Piotra Makowskiego reprezentacji Polski siatkarek jego miejsce na stanowisku pierwszego szkoleniowca Delecty zajął dotychczas drugi trener Marian Kardas. Na środku pojawił się Miłosz Zniszczoł, który przeszedł z Effectora Kielce. Jednak to wszystko, jeśli chodzi o transfery „do klubu”. Jak na razie ekipę z Bydgoszczy upuściło wielu zawodników. Dawid Konarski przyjął ofertę mistrzów Polski – Resovii Rzeszów, Andrzej Wrona i Stephane Antiga od nowego sezonu będą bronić barw Skry Bełchatów. Od jakiegoś czasu dużo słyszy się również o ewentualnych przenosinach Michala Masnego do Jastrzębskiego Węgla. Co zatem z czwartą drużyną minionego sezonu PlusLigi?

W zespole z pewnością zostaną: Wojciech Jurkiewicz, Marcin Waliński, Łukasz Wiese, Krzysztof Rejno oraz Piotr Sieńko, którzy mają ważne kontrakty. Umowę z bydgoską drużyną przedłużył z kolei Tomasz Bonisławski. Propozycję pozostania w Delekcie otrzymali też Marcin Wika i Tomasz Wieczorek. Zarząd w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym zespołu ma w planach dołączyć do drużyny młodych zawodników – Bartosza Filipiaka i Jana Nowakowskiego. Władze klubu poinformowały też, że nie złożono propozycji nowych kontraktów Piotrowi Lipińskiemu, Michałowi Dębcowi oraz Łukaszowi Owczarzowi i ci zawodnicy poszukują obecnie nowych klubów.

Dużo mówiło się o walce Delecty i Trefla Gdańsk o reprezentacyjnego atakującego Jakuba Jarosza, który w ubiegłym sezonie bronił barw włoskiej drużyny z Latiny. Ten jednak jest bliski podpisania umowy z zespołem z Gdańska. Władze bydgoskiego klubu szybko znalazły alternatywę. Ma nią być Bartosz Janeczek, który spędził ostatni rok w lidze francuskiej. Rozmowy z zawodnikiem są zaawansowane i być może niebawem dojdzie do podpisania porozumienia między klubem a Janeczkiem. Ten jednak ma jeszcze kilka innych propozycji, nad którymi nadal się zastanawia. W Bydgoszczy w najbliższym czasie powinno dojść do ogłoszenia nowego rozgrywającego, który zastąpi Masnego.źródło: delectabydgoszcz.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved