Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Trwa rozbiór mistrza Niemiec

Trwa rozbiór mistrza Niemiec

fot. archiwum

Po zdobyciu tytułu mistrzowskiego przez ekipę ze Schwerin oraz dość dobry sezon rozegrany w Lidze Mistrzyń, mało kto spodziewał się gwałtownych ruchów transferowych w ekipie niemieckiej. Tymczasem rzeczywistość okazała się zgoła inna.

Z zespołem jak do tej pory rozstali się szkoleniowiec Teun Buijs, podstawowa rozgrywająca Denise Hanke oraz atakująca drużyny, a prywatnie córka szkoleniowca – Anne Buijs.

Jako pierwszy chęć opuszczenia drużyny zakomunikował 53-letni szkoleniowiec Teun Buijs, który w swoim oświadczeniu szczerze argumentował swoją decyzję. – Dziękuję za wszystko ekipie ze Schwerin, ale nadszedł czas, aby podjąć się nowych wyzwań trenerskich – oznajmił po zdobyciu tytułu mistrzowskiego holenderski szkoleniowiec. Jego dalsze losy nie są jeszcze znane, ale jak sam przyznaje, otrzymał bardzo lukratywne i ambitne propozycje z zagranicy i jego dalsze losy trenerskie raczej nie będą związane z niemiecką Bundesligą. Nieoficjalnie mówi się o zespołach z Polski (Atom Trefl Sopot – przyp. red.) oraz Azerbejdżanu.

Podobną decyzję podjęła również rozgrywająca mistrzyń Niemiec – 23-letnia Denise Hanke. Uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych reprezentantek na tej pozycji Hanke, obecnie rywalizująca z Kathleen Weiss o miano pierwszej reżyserki w zespole narodowym, zaliczyła niezwykle udany sezon w Lidze Mistrzyń. Jej występy na arenie międzynarodowej zaowocowały również propozycjami z lig europejskich. Zawodniczka podjęła już decyzję co do swojej przyszłości i w przyszłym sezonie będzie reprezentować barwy tureckiego Eczacibasi Stambuł.Wielu kibiców oczekiwało również decyzji podstawowej atakującej ekipy ze Schwerin. Holenderka Anne Buijs, która mimo młodego wieku dzięki swoim warunkom fizycznym pokazała już swoje wielkie możliwości, postanowiła zamienić Niemcy na ciepłą Italię i związała się kontraktem z zespołem Yamamay Busto Arsizio. Warto dodać, że to już druga Holenderka, która w tym okienku transferowym trafiła do brązowego medalisty Ligi Mistrzyń, bowiem na podobny krok zdecydowała się wcześniej Lonneke Sloetjes. Buijs mierzy 1,91 m i mimo swojego młodego wieku (w grudniu będzie kończyć 22 lata – przyp. red.) posiada doskonałe predyspozycje ku temu, aby przejąć schedę po utytułowanej koleżance z reprezentacji, Manon Flier. Jej reprezentacyjna i obecnie klubowa koleżanka Sloetjes może również z powodzeniem zagrać na pozycji przyjmującej. Reżyserką gry w zespole trenera Parisi będzie utalentowana Polka – Joanna Wołosz, o czym informowaliśmy już kilka dni temu.

źródło: ssc-vb.de, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved