Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl Gdańsk stawia na reprezentantów Polski

Trefl Gdańsk stawia na reprezentantów Polski

fot. archiwum

Reprezentant Polski Jakub Jarosz w najbliższych dniach zostanie ogłoszony nowym siatkarzem Lotosu Trefla. Śladami Jarosza powinien podążyć kolejny kadrowicz, Krzysztof Wierzbowski oraz jego klubowy kolega z AZS Politechniki Warszawskiej Maciej Zajder.

Jarosz wraca do Polski po niezbyt udanym sezonie we włoskiej Serie A, gdzie w play-off kończył jako gracz rezerwowy. Tuż po wygaśnięciu jego kontraktu z Andreoli Latina wydawało się, że w kolejnych rozgrywkach zobaczymy go w koszulce ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jaroszowi nie udało się jednak dogadać z władzami wicemistrza Polski, gdzie nie miałby pewności stania się podstawowym atakującym.

To jednak nie koniec polowania Lotosu Trefla na kadrowiczów. Kolejnym celem jest Krzysztof Wierzbowski, przyjmujący AZS Politechniki Warszawskiej. Trener reprezentacji Polski Andrea Anastasi razem z Łomaczem i Jaroszem włączył go do 22-osobowej kadry na Ligę Światową 2013. 25-letni siatkarz mierzy 197 cm i w minionym sezonie PlusLigi wystąpił w 75 setach. Zdobył w nich 206 punktów i miał dokładność przyjęcia na poziomie nieco ponad 22 procent. – Na razie niczego jeszcze nie podpisałem, lecz nie ukrywam, że Lotos złożył mi propozycję. Żaden z klubów czołówki nie miał potrzeby ze mną rozmawiać, a skoro nie mam zamiaru wyjeżdżać za granicę, to muszę szukać pracy w zespołach z dolnej części tabeli – wyjaśnia w Przeglądzie Sportowym przyjmujący. – Poczekajmy jeszcze trochę, bo w transferach zdarzają się cuda. Gdyby jednak osoba trenera miałaby być kluczem przy wyborze klubu, to Radek na pewno jest fachowcem, któremu w pełni zaufam – dodaje Wierzbowski. Razem z Wierzbowskim do Gdańska z AZS Politechniki przyjdzie również jego rówieśnik Maciej Zajder. Środkowy mierzy 202 cm, w rozgrywkach 2012/2013 PlusLigi wystąpił w 86 setach, w których zdobył 181 punktów, z czego 66 blokiem. Wierzbowski i Zajder pomogli AZS Politechnice zdobyć w minionych rozgrywkach szóstą pozycję.

Jesteśmy bardzo blisko sfinalizowania umów z oboma siatkarzami. Od jakiegoś już czasu prowadzimy rozmowy i zmierzają one w dobrą stronę – mówi prezes Lotosu Trefla Piotr Należyty. W negocjacjach sporą rolę odgrywa postać nowego trenera Lotosu Trefla Radosława Panasa, którego obaj siatkarze znają i cenią ze współpracy.źródło: przegladsportowy.pl, sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved