Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > PGE Skra skorzystała na wycofaniu się Delecty z Pucharu CEV

PGE Skra skorzystała na wycofaniu się Delecty z Pucharu CEV

fot. archiwum

W nadchodzącym sezonie bełchatowscy siatkarze wystąpią w Pucharze CEV, czyli drugich pod względem rangi europejskich zawodach w Europie. Stało się tak dzięki... Delekcie Bydgoszcz. Bydgoski zespół wycofał się bowiem z tych rozgrywek.

Piąte miejsce w PlusLidze, które zajęła PGE Skra w poprzednich rozgrywkach, jest ostatnim gwarantującym występ w europejskich pucharach, ale zapewnia ono grę w najmniej prestiżowym Pucharze Challenge. W tym roku w jego finale wicemistrz Włoch (Piacenza) pokonał wicemistrza Rosji (Ural Ufa), lecz to był wyjątek. W 2012 roku pierwszy był AZS Częstochowa przed AZS Politechniką Warszawską, które już wówczas nie należały do potentatów PlusLigi.

Co ciekawe, w tym roku w teoretycznie ważniejszym Pucharze Konfederacji finał był gorzej obsadzony, bo triumfator Halkbank Ankara i Andreoli Latina to zespoły słabsze od Copry Elior i Uralu.

Polska w rankingu CEV (europejska konfederacja siatkarska) zajęła drugie miejsce za Włochami, dzięki czemu ma prawo zgłosić trzy zespoły do Ligi Mistrzów  – mistrza, czyli Resovię, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, czyli wicemistrza i trzeci w PlusLidze Jastrzębski Węgiel. Czwarta na koniec sezonu Delecta, w ramach protestu, zrezygnowała jednak z występów w Pucharze CEV, więc jej miejsce zajmie PGE Skra.W deklaracji zgłoszeniowej do pucharów jest pytanie, czy jesteśmy zainteresowani grą w Pucharze CEV. Napisaliśmy, że i tak będziemy w nim występować – opowiada Konrad Piechocki, prezes bełchatowskiego klubu. Tym samym w Challenge Cup wystąpić będą mogli siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved