Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Otwarte drzwi zamkniętej PlusLigi

Otwarte drzwi zamkniętej PlusLigi

fot. archiwum

- Jesteśmy otwarci na nowe zespoły i bardzo chcielibyśmy, by w lidze zawodowej występowało więcej niż dziesięć drużyn. Istnieje na to spora szansa, jednak pierwszoligowcy muszą spełnić wymogi licencyjne - mówi wiceprezes PLPS-u, Jan Zaremba.

Pierwszoligowe zespoły Czarnych Radom, Cuprum Lubin oraz BBTS-u Bielsko-Biała zgłosiły chęć gry w przyszłym sezonie w PlusLidze. – Wszystkie trzy kluby powinny nam przesłać wstępne plany dotyczące finansów i spraw organizacyjnych. Z Lubina na razie konkretów nie było. Zobaczymy, czy klub zdąży z wysłaniem takich danych, na razie weryfikujemy tylko zespoły z Radomia i Bielska. Wkrótce udadzą się tam specjalne komisje, które sprawdzą wiarygodność danych przedstawionych nam przez kluby – powiedział wiceprezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej Jan Zaremba. Jesteśmy otwarci na nowe zespoły i bardzo chcielibyśmy, by w lidze zawodowej występowało więcej niż dziesięć drużyn. Istnieje na to spora szansa, jednak pierwszoligowcy muszą spełnić wymogi licencyjne. Jeśli im się to nie uda, drzwi do PlusLigi w tym sezonie pozostaną zamknięte – dodał na łamach Przeglądu Sportowego.

Najbardziej zdeterminowani w osiągnięciu celu wydają się być działacze BBTS-u Bielsko-Biała, tym bardziej że w mieście jest już hala spełniająca wymogi PlusLigi, a jedynym problemem wydają się być pieniądze. – Bardzo byśmy chcieli wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej – powiedział prezes BBTS-u, Piotr Pluszyński. Trudno pozyskać nowych sponsorów, skoro nie mamy jeszcze zapewnionego miejsca w PlusLidze. Ktoś nieszczęśliwie nazwał te nowe reguły zamknięciem ligi, a teraz to odstrasza firmy od pomagania klubom – dodał.

Więcej ostrożności zachowują działacze w Radomiu. – Potrzebujemy gwarancji finansowych na poziomie trzech milionów złotych – skomentował prezes Czarnych, Janusz Stańczuk. Bardzo chcemy wrócić do PlusLigi, jednak od dawna wyznajemy zasadę, że nie będziemy niczego robić na wariackich papierach. Lepiej poczekać sezon lub dwa, niż później zostawić zawodników i klub na lodzie – dodał.Ostateczną decyzję o tym, ile zespołów zagra w PlusLidze w kolejnym sezonie, podejmie Rada Nadzorcza PLPS do 20 czerwca. Do tego czasu sprawdzeni zostaną pierwszoligowcy oraz ostatnia drużyna najwyższej klasy rozgrywkowej – Indykpol AZS Olsztyn. – To standardowa procedura, musimy zorientować się w planach AZS-u na kolejny sezon, przekonać się, że nic złego nie dzieje się w Olsztynie – zakończył Jan Zaremba.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved