Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > M. Kamiński: Bycie w Kędzierzynie to zetknięcie z wielką siatkówką

M. Kamiński: Bycie w Kędzierzynie to zetknięcie z wielką siatkówką

fot. archiwum

- Bycie w Kędzierzynie to zetknięcie z wielką siatkówką - o swoich doświadczeniach w Młodej Lidze opowiada Mateusz Kamiński,  zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który swoje pierwsze kroki stawiał w UKS-ie Rataje-ZSO 4 Poznań.

Jak zaczęła się twoja przygoda ze sportem i dlaczego postawiłeś w niej na siatkówkę?

Mateusz Kamiński:Od najmłodszych lat uwielbiałem sport. Pochodzę też z usportowionej rodziny. Tata grał w siatkówkę, a mama w koszykówkę. Przyzwyczajony jestem do ruchu i aktywności fizycznej i nie potrafiłbym bez tego żyć. Dlaczego siatkówka? Duży jestem, może dlatego…

Twój tata w przeszłości grał w siatkówkę. Czy to miało wpływ na twoją decyzję o zaangażowaniu właśnie w tę dyscyplinę?Oczywiście. To tata był moim pierwszym trenerem, który w ogrodzie uczył mnie odbijać. To on prowadził mnie również na pierwsze treningi siatkówki. I już przez kilka dobrych lat wspólnie podzielamy tę pasję.

W Poznaniu występowałeś w klubie UKS Rataje ZSO 4 Poznań. Czym były dla ciebie występy w tej drużynie?

Dzięki meczom w Poznaniu przede wszystkim dużo się nauczyłem i nabrałem doświadczenia. Miałem okazję rozegrać tu trochę meczów, w różnych rozgrywkach i na różnych szczeblach. Dużo tu wygrałem i przegrałem, ale wydaje mi się, że to był ważny etap, który mnie ukształtował. Bardzo mile wspominam ten czas i ludzi, z którymi miałem przyjemność współpracować.

Jakim trenerem jest Zbigniew Woźniak, który prowadził cię w Poznaniu?

Na pewno ma świetne podejście do młodzieży. Bardzo się stara, żeby zapewnić zawodnikom jak najlepsze warunki do trenowania. Zawsze starał się wychwycić i poprawiać nawet drobne szczegóły. Poświęca podopiecznym bardzo dużo czasu i uwagi. Bardzo dobrze wspominam pracę pod okiem trenera Woźniaka.

Z Poznania trafiłeś do Kędzierzyna-Koźla. Jak do tego doszło?

Dwa lata temu dowiedziałem się, ze organizowany jest nabór do Młodej Ligi w Kędzierzynie. Postanowiłem spróbować swoich sił. Okazało się, ze trener Michał Chadała dojrzał we mnie potencjał i zaproponował współpracę.

Czym dla ciebie był przeskok z siatkówki w Poznaniu na tę w Młodej PlusLidze?

Jest różnica przede wszystkim w podejściu. W Poznaniu było to traktowane jako dobra zabawa, w Kędzierzynie jest to bardziej profesjonalne. Tu mamy do dyspozycji, oprócz trenera Chadały, także trenerów od przygotowania fizycznego. Mamy postawiony jakiś cel i wszyscy zawodnicy ciężko pracują, by go osiągnąć. Bycie w Kędzierzynie to także fantastyczna przygoda i zetknięcie z wielką siatkówką.

Sezon zakończyliście z bardzo dobrym efektem.

Po raz pierwszy w historii Młodej Ligi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdobyła medal. W meczu o brąz tych rozgrywek, po bardzo ciężkim i wyrównanym pojedynku udało nam się wygrać z zespołem Asseco Resovii Rzeszów. Jest to dla nas wielki sukces.

Przy okazji bardzo istotnego dla twojej kariery sportowej pobytu w Kędzierzynie nie sposób nie zapytać o nadzieje i szansę na zaistnienie w pierwszej drużynie.

Dostałem w tym sezonie szansę bycia przy pierwszym zespole. Trenowałem ze starszymi kolegami podczas okresu przygotowawczego. Niestety nie dostałem szansy pokazania się na parkietach PlusLigi ze względu na kontuzję, która towarzyszyła mi przez prawie cały sezon.

Jaka atmosfera panuje w klubie i waszej grupie ?

W klubie jest wielu ludzi, którzy są nam przyjaźni i pomagają załatwiać nam wszystkie sprawy, tak abyśmy mogli skupić się na trenowaniu. Jeżeli chodzi o naszą grupę, to wydaje mi się, że nie tylko jesteśmy kolegami z boiska, ale i paczką przyjaciół. Mieszkamy niedaleko siebie i spędzamy ze sobą dużo czasu.

Czego należy życzyć ci na kolejne sportowe dni i tygodnie?

– Wydaje mi się, że zdrowia. Tego brakowało mi w ubiegłym sezonie.

Rozmawiał: Michał Sułkowski
Cały wywiad na: wzps.poznan.pl

źródło: wzps.poznan.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved