Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Asseco nadal z Resovią, Resovia nadal z Asseco

Asseco nadal z Resovią, Resovia nadal z Asseco

fot. archiwum

Wydaje się, że napięta sytuacja na Podkarpaciu jest już opanowana. Rzeszowscy siatkarze nadal będą występować pod nazwą Asseco Resovia Rzeszów - napisali we wspólnym komunikacie prezydent Rzeszowa i prezes CWKS-u Resovii.

„Mając na uwadze dobro rzeszowskiego sportu, ponad 100-letnią historię klubu Resovia Rzeszów oraz wspaniałe sukcesy klubu Asseco Resovia Rzeszów, w postaci zdobycia dwóch z rzędu tytułów mistrza Polski w siatkówce, informujemy, iż klub będzie mógł w dalszym ciągu używać oficjalnej nazwy w brzmieniu – Asseco Resovia Rzeszów” – czytamy w krótkim komunikacie, który rzeszow.gazeta.pl otrzymała w poniedziałek po południu. Komunikat podpisali Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, oraz Aleksander Bentkowski, prezes CWKS-u Resovii.

Spór wokół nazwy Asseco Resovii tydzień temu ujawniła rzeszow.gazeta.pl. Napisaliśmy, że działacze CWKS-u Resovii zażądali od klubu siatkarskiego pieniędzy za posługiwanie się nazwą „Resovia”. 30 czerwca br. kończy się bowiem 10-letnia umowa pomiędzy CWKS-em Resovią a Asseco Resovia, która siatkarzom umożliwiała bezpłatne korzystanie z nazwy „Resovia”, jej barw oraz herbu. CWKS Resovia chciał przedłużyć umowę, ale nie za darmo. Z naszych ustaleń wynikało, że klub przy ul. Wyspiańskiego żądał za rok od 200 tys. do nawet 500 tys. zł za korzystanie z symboli Resovii.

Asseco Resovia zapowiedziała, że nie będzie płacić żadnych pieniędzy, a Adam Góral, prezes Asseco Poland, głównego sponsora rzeszowskich siatkarzy, w sobotniej „Gazecie” zapowiedział, że jeżeli CWKS nie wycofa się ze swoich żądań, to klub zmieni nazwę na Asseco Rzeszów.Więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved