Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Mysłowicach odliczają dni do mistrzostw świata

W Mysłowicach odliczają dni do mistrzostw świata

fot. archiwum

Od 6 do 9 czerwca oczy siatkarskiego świata zwrócone będą w kierunku Mysłowic, bowiem to właśnie w tym śląskim mieście odbędą się pierwsze w historii siatkówki plażowej mistrzostwa świata do lat 23. Strefa Siatkówki będzie patronem medialnym tej imprezy.

Wszystko zaczęło się w 2004 roku, kiedy to MOSiR Mysłowice zorganizował mistrzostwa Europy do lat 18. Zapał i praca organizatorów zostały docenione i już rok później odbyły się mistrzostwa Europy do lat 23. Od tego momentu Mysłowice na stałe wpisały się w kalendarz imprez siatkarskich. W 2006 roku odbyły się tu pierwsze zawody rangi światowej, mianowicie mistrzostwa świata do lat 21. Bardzo dobre oceny zebrali zarówno organizatorzy, jak i kibice, co przełożyło się na kolejną imprezę rangi mistrzowskiej.

W 2007 roku Mysłowice gościły mistrzostwa świata do lat 19. Ten turniej wypadł wręcz idealnie. Za sukcesem organizacyjnym przyszedł sukces sportowy. Polska para Kądzioła/Szałankiewicz zdobyła złoty medal, a kibice przy pięknej i słonecznej pogodzie mogli wspólnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego. Światowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) oraz Polski Związek Piłki Siatkowej w uznaniu zasług przyznały Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Mysłowicach kolejną ważną imprezę. Tym razem organizatorzy mieli podołać jeszcze trudniejszemu zadaniu. I tak w 2008 Mysłowice po raz pierwszy stały się areną zmagań w turnieju z cyklu SWATCH FIVB World Tour.

World Tour organizowany był w Mysłowicach nieprzerwanie do roku ubiegłego, wpisując się w historię światowej siatkówki plażowej. I to nie tylko za sprawą niezwykle wysokiego poziomu sportowego, ale także atmosfery, obok której nikt, kto odwiedził park Słupna w trakcie zawodów, nie mógł przejść obojętnie. Bez względu na pogodę, kibice nie szczędzili rąk i gardeł, wspierając biało-czerwone duety, walczące z czołówką światowego beach volleya.Mysłowickie turnieje to nie tylko wybitne gwiazdy sportu, ale i wyjątkowa, doceniana w całym siatkarskim świecie atmosfera. Na zaangażowanie organizatorów zwracają uwagę nie tylko władze FIVB, rokrocznie wystawiając turniejom najwyższe noty, ale i sami zawodnicy, zapewniając, że zawsze chętnie przyjeżdżają na Śląsk.

Bardzo lubimy grać w Mysłowicach. Dziękujemy polskim kibicom za wspaniały doping i atmosferę jaką zgotowali nam na ten finał – tak po ubiegłorocznym turnieju z cyklu World Tour mówił niekwestionowany gwiazdor siatkówki plażowej, Pedro Cunha.

Atmosfera i doping, jaką kibice zgotują młodym zawodnikom i zawodniczkom w tym roku, z całą pewnością przejdzie do historii światowej plażówki, podobnie jak cały turniej. Miejmy nadzieję, że mistrzostwa Świata do lat 23 zapiszą się złotymi zgłoskami również w historii polskiej siatkówki, a kibicom dane będzie oglądać biało-czerwone pary na podium. Aby stało się to możliwe, niezbędne jest wsparcie najlepszych kibiców świata, dlatego już za miesiąc zapraszamy do Mysłowic wszystkich, którzy chcą wziąć udział we współtworzeniu tego historycznego wydarzenia!

Strefa Siatkówki objęła patronat medialny nad tą imprezą.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved