Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Jedynka wycofa zespół z I ligi kobiet. Mariusz Bujek odchodzi z klubu

Jedynka wycofa zespół z I ligi kobiet. Mariusz Bujek odchodzi z klubu

fot. Bogusław Krośkiewicz

Po tym, jak Jedynka Aleksandrów Łódzki nieudanie zakończyła szturm na ekstraklasę, w klubie zapadły już pierwsze decyzje. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, z wicemistrzem I ligi kobiet pożegnał się trener Mariusz Bujek. Prawdopodobnie to nie koniec zmian...

Tylko przez jeden sezon było dane pracować Mariuszowi Bujkowi w zespole z Aleksandrowa Łódzkiego. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, trener, który jeszcze kilka tygodni temu szturmował z zespołem mury ekstraklasy, już dzisiaj rozpoczął poszukiwania nowego pracodawcy. Sam zainteresowany nie chciał komentować sytuacji. – Niewykluczone, że wszystkiego dowiedzą się państwo już wkrótce. Ze swojej strony nie chciałbym niczego komentować – tajemniczo skwitował swoje odejście z klubu trener Bujek. Być może były szkoleniowiec aleksandrowianek miał na myśli konferencję prasową, która najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj odbędzie się w miejskim ratuszu, a na której przedstawiona ma być przyszłość Jedynki Aleksandrów Łódzki.

Przypomnijmy, że Mariusz Bujek przygodę z ławką trenerską rozpoczął 15 lat temu, dołączając do sztabu szkoleniowego Morza Szczecin. W 2002 r. przeszedł do szczecińskiego Piasta, gdzie współpracował z młodzieżą, a od 2004 r. został pierwszym trenerem występującego wówczas w serii B kobiet Chemika Police. Latem ubiegłego roku zastąpił w Aleksandrowie Łódzkim Aleksandra Klimczyka. Zarząd klubu postawił przed Bujkiem ambitne zadanie budowy mocnej drużyny, która będzie w stanie powalczyć o ORLEN Ligę. Jedynka pod ręką nowego trenera przewodziła ligowej tabeli od pierwszej do ostatniej kolejki rundy zasadniczej, przegrywając play-off o bezpośredni awans do ekstraklasy z Chemikiem Police. Baraże z Siódemką Legionovią Legionowo również nie były pomyślne dla aleksandrowianek. Zespół Mariusza Bujka uległ ekipie z Mazowsza po czterech meczach.


Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawiciele klubu poinformowali, że drużyna w przyszłym sezonie nie zostanie zgłoszona do rozgrywek. Powodem są trudności z dopięciem budżetu. – W poprzednim sezonie nasz budżet oscylował wokół kwoty 1,5 mln złotych. 90% tego budżetu zapewniała gmina Aleksandrów Łódzki, pozostała część pochodziła od sponsorów – przyznał wiceprezes klubu, Grzegorz Siech.Niestety, mimo udanego sezonu miasto znacznie ograniczy wydatki na sport i siatkówkę. Do tego nie doszli nowi sponsorzy. Nie stać nas na I ligę – dodał.To był naprawdę udany sezon, otarliśmy się o awans do ORLEN Ligi. Wspomagali nas fanatyczni kibice, niestety, nawet na meczach decydujących o awansie była ich zaledwie garstka – przyznał prezes Jedynki, Grzegorz Andrzejczak. – Długo zastanawialiśmy się nad tą decyzją, w końcu jednak trzeba było ją podjąć – w przyszłym sezonie nie zgłosimy drużyny seniorskiej do rozgrywek – zawyrokował. To oznacza, że Jedynki Aleksandrów Łódzki zabraknie w przyszłorocznych rozgrywkach I ligi kobiet.

Myślałem, że sprawy inaczej się potoczą. Nikt nie spodziewał się, że klub, który walczy o ekstraklasę, w następnym sezonie może nie przystąpić do rozgrywek. Szkoda, że tak ważna decyzja dotycząca klubu nie została szerzej przedyskutowana. Przecież można było szukać innych rozwiązań, nawet takich, które zakładałyby uszczuplenie budżetu. Mam nadzieję, że to nie jest jeszcze koniec tego wszystkiego, bo sam w ostatnich dniach miałem telefony z całej Polski od siatkarek, które chciały grać w Aleksandrowie – skomentował Mariusz Bujek, szkoleniowiec zespołu.

Co prawda jeszcze oficjalna informacja do nas nie dotarła, ale wiadomo, że złe wieści szybko się rozchodzą. Jestem w szoku, że taka decyzja została podjęta. Jestem tutaj w Aleksandrowie ponad dwa lata. Zawsze miałam kontakt z uczciwymi i odpowiedzialnymi ludźmi. Wydawało się, że Aleksandrów siatkarsko może piąć się jedynie coraz wyżej, ale najwidoczniej rzeczywistość okazuje się zgoła inna. Trudno cokolwiek teraz powiedzieć, czekam na oficjalne spotkanie z zarządem. Już teraz żal mi kibiców tego klubu – powiedziała Marlena Mieszała, kapitan UKS-u Jedynki.

źródło: alemiasto.pl, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved