Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > DHL Ostrawa pomimo problemów zagra w Lidze Mistrzów

DHL Ostrawa pomimo problemów zagra w Lidze Mistrzów

fot. archiwum

Mistrzowie Czech, DHL Ostrawa, pomimo problemów z budżetem zdecydowali się wystartować w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Po siedmioletniej przerwie będzie to powrót tych prestiżowych rozgrywek do Doliny Odry i Opawy.

DHL Ostrawa, sięgając w tym sezonie po złoty medal mistrzostw Czech, uzyskał prawo gry w Lidze Mistrzów, jednak z uwagi na trudności ze zgromadzeniem odpowiednich środków występ klubu w europejskich pucharach stał pod znakiem zapytania. Włodarze klubu zdecydowali się na akces do rozgrywek rzutem na taśmę, posiadając jedynie ustne zapewnienia o pomocy władz miasta i powiatu. – Takie deklaracje otrzymaliśmy w ratuszu i w starostwie, ale wymaga to podjęcia odpowiednich uchwał – powiedział w rozmowie z dziennikiem Dnes, Tomáš Zedník, szef zespołu z Ostrawy.

Jak udało się ustalić dziennikarzom, klub w związku z rozgrywkami Ligi Mistrzów musi zgromadzić środki na poziomie 7 milionów koron, z czego ponad połowa miałaby pochodzić z miejskiej kasy. – Wierzę, że taki wariant jest możliwy, a takie zapewnienia uzyskaliśmy od wysokich przedstawicieli miasta i starostwa – tłumaczył Zednik, który na wstępie musiał zapłacić 25000 Euro „wpisowego”. Na publiczną pomoc bardzo liczy szkoleniowiec DHL-u, Zdenek Smejkal, podkreślając, że na pozyskane środki można zbudować drużynę, która nie tylko na krajowym, ale i europejskim podwórku jest w stanie powalczyć.

Ostrawianie grali już w Lidze Mistrzów. W sezonie 2006/2007 w grupie D, tuż za VfB Friedrichshafen, Panathinaikosem Ateny i Bre Bancą Lannutti Cuneo, z 4. miejsca awansowali do play-off, z którego odpadli, przegrywając z francuskim Tours VB. W klubie są przekonani, że w zespół dzięki wsparciu urzędników jest w stanie powtórzyć ten wynik.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved