Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Developres Rzeszów przygotowuje się do półfinałów w Częstochowie

Developres Rzeszów przygotowuje się do półfinałów w Częstochowie

fot. archiwum

Debiutujący w rozgrywkach II ligi kobiet KS Developres Rzeszów okazał się najlepszy w grupie 4. Rywalizacja podopiecznych Tomasza Kamudy z Karpatami Krosno zakończyła się już po trzech meczach.

Beniaminek z Rzeszowa od początku sezonu uchodził za faworyta grupy południowo-wschodniej, przewodząc w tabeli grupy czwartej. Po rundzie zasadniczej tuż za ekipą ze stolicy Podkarpacia znalazły się siatkarki z Krosna, które przed play-off dwukrotnie okazały się lepsze od Developresu Rzeszów, tymczasem ekipa Tomasza Kamudy już po trzecim meczu play-off zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca do turnieju półfinałowego mistrzyń II ligi. – Dwa pierwsze mecze były pod naszą kontrolą. Bez większych problemów sobie w nich poradziliśmy – powiedział szkoleniowiec rzeszowianek, podkreślając, że na wyjeździe o zwycięstwo jego drużynie było zdecydowanie trudniej. – W Krośnie panuje specyficzny klimat, do tego hala… Wszystko to sprawia, że na boisku przeciwnika gra się ciężko – dodał Kamuda.

Teraz Developres kończy przygotowania do turnieju półfinałowego. Jak przyznał Tomasz Kamuda, w ostatnich dwóch tygodniach zajęć nie brakowało. – Część dziewczyn została w Rzeszowie normalnie trenując, druga po wygranym spotkaniu w Krośnie wyjechała do Wrocławia na akademickie mistrzostwa Polski – tłumaczył szkoleniowiec mistrzyń grupy 4. Zespół z Podkarpacia nie weźmie udziału w planowanym wcześniej turnieju w Ostrowcu Św. – Podjęliśmy decyzję, że zamiast kilku spotkań, wolimy zagrać jeden mecz, ale z mocnym przeciwnikiem. Taką szansę daje nam reprezentacja Białorusi, która przebywa w Nowym Sączu, a która byłaby doskonałym sparingpartnerem przed wyjazdem na półfinał do Częstochowy – zakończył Tomasz Kamuda.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved