Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Gryka w Impelu Wrocław, Pyziołek przedłużyła umowę

Magdalena Gryka w Impelu Wrocław, Pyziołek przedłużyła umowę

fot. FIVB

Magdalena Gryka z Dresdener SC i reprezentacji juniorek Niemiec, zostanie zawodniczką Impelu. Razem z Frauke Dirickx może stanowić całkiem nową parę rozgrywających wrocławskiego zespołu. Kontrakt przedłużyła natomiast Bogumiła Pyziołek.

Duże zmiany czekają drużynę aktualnego wicemistrza ligi niemieckiej – zespół Dresdner SC Club. Ważne kontrakty posiada obecnie pięć zawodniczek Lisa Izquierdo, Katharina Schwabe, Lisa Stock, Juliane Langgemach oraz Myrthe Schoot, ale już wiadomo, że w kolejnym sezonie w drużynie zabraknie największych gwiazd.

Doświadczona libero i wielokrotna reprezentantka Niemiec Kerstin Tzscherlich oraz Friederike Thieme zdecydowały się na zakończenie kariery z przyczyn zdrowotnych. Ta pierwsza będzie miała okazję pokazać się kibicom w trakcie towarzyskiego spotkania, które rozegrane zostanie 8 czerwca, a udział w nim zapowiedziały również inne zawodniczki reprezentacji Niemiec. Będzie to także swoiste pożegnanie się tej zawodniczki z kibicami z Drezna. Zespół opuści również Amerykanka Nicole Davis, która już w tym tygodniu wyjechała z Niemiec. Nie udało również zatrzymać się utalentowanej środkowej – Holenderki Robin van der Kruyf, choć kierunek jej odejścia jest jeszcze tajemnicą.

Druga rozgrywająca zespołu z Drezna – Magdalena Gryka – zdecydowała się kontynuować karierę we wrocławskim Impelu, który trenuje były szkoleniowiec ekipy ze Schwerin – Tore Aleksandersen. Inne zawodniczki również nie wykluczają odejścia z zespołu wicemistrzyń Niemiec. Nieoficjalnie mówi się tutaj aż o czterech zawodniczkach, które nie podjęły decyzji co do swoich dalszych losów, a są to Laura Heyrman, Judith Pietersen, Martina Utla oraz Anne Matthes. Podobnie sytuacja wygląda z główną reżyserką gry wicemistrzyń Drezna – reprezentantką Niemiec Mareen Apitz, która zastanawia się nad swoją dalszą karierą. – Nie podjęłam jeszcze decyzji – twierdzi sama zawodniczka, a wtóruje jej kapitan zespołu z Drezna – Stefanie Karg.Otrzymałam propozycję przedłużenia kontraktu, ale nie podjęłam jeszcze decyzji. Chcę zaczekać – kończy Karg.Jeśli potwierdzi się informacja dotycząca przejścia do Impelu Wrocław Magdaleny Gryki, to będzie to już druga zawodniczka na pozycji rozgrywającej, która ma dołączyć do 5. zespołu ORLEN Ligi. Wcześniej mówiono, że Belgijka Frauke Dirickx również przyjęła warunki Impelu. Oznaczałoby to, że dotychczasowe rozgrywające wrocławskiej drużyny – Maja Ognjenović i Marta Haładyn muszą szukać nowego klubu. Ta pierwsza już ma kilka propozycji, również z polskiej ekstraklasy.

Magdalena Gryka to 19-letnia reprezentantka niemieckich drużyn młodzieżowych. Zawodniczka urodziła się w 1994 roku w Białymstoku i dość szybko wyemigrowała wraz z matka Dorotą, również siatkarką, do Niemiec. Swoją karierę rozpoczynała w zespole VV Grimma, w wieku 14 lat przeniosła się do Olympii Drezno, a w 2010, kiedy po raz pierwszy dostała powołanie do reprezentacji Niemiec, została zawodniczką Dresdener SC. Na swoim koncie ma już 4. miejsce ME do lat 18, oraz piąte miejsca na MŚ i ME do lat 19.


Wiadomo już również, że na kolejny sezon we Wrocławiu pozostanie Bogumiła Pyziołek. Zawodniczka jest związana z wrocławskim klubem od 2002 r. W jego barwach zdobyła dwukrotnie drugie miejsce w finale Pucharu Polski w 2003 i 2004 roku oraz uczestniczyła w finale Challenge Cup w 2010 roku.

źródło: dresdnersportclub.de, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved