Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ryszard Bosek: Macerata to stabilny finansowo i mocny zespół

Ryszard Bosek: Macerata to stabilny finansowo i mocny zespół

fot. archiwum

- Bartka chciało bardzo dużo klubów, ale on chciał grać w Serie A. Poza tym z Maceratą byliśmy w kontakcie już od dłuższego czasu - zdradza w rozmowie z serwisem Wirtualna Polska menadżer Bartosza Kurka, Ryszard Bosek.

Po roku spędzonym w Dynamie Moskwa Bartosz Kurek podpisał kontrakt z włoskim klubem Lube Bancą Macerata. Tym samym przyjmujący reprezentacji Polski spełnił swoje wielkie marzenie, jakim była gra w Serie A. – Najtrudniej było z rozwiązaniem kontraktu z Dynamem, jednak Rosjanie stwierdzili, że jeśli Bartek chce zmienić klub, to mogą na to przystać. Wyszli ze słusznego założenia, że z niewolnika nie ma pracownika – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską menadżer siatkarza, Ryszard Bosek. Nie tyle byli niezadowoleni z Bartka, co z całego zespołu. Po nieudanym sezonie zmienili zarówno trenera, jak i koncepcję budowy ekipy – dodaje. Bosek zdradza też, że Bartosz Kurek mógł wprost przebierać w ofertach. – Było ich dość dużo. Bartek chciał jednak zagrać we włoskiej Serie A. Poziom tej ligi jest wysoki, będzie mógł tam odbudować formę – przyznaje.

Chciano go w lidze tureckiej, bo tam chcą najlepszych graczy. We Włoszech próbowały go ściągnąć inne zespoły poza Maceratą. Jednak właśnie z Maceratą byliśmy w kontakcie już od dłuższego czasu i wróciliśmy do rozmów, które prowadziliśmy już dwa lata temu i rok temu. To stabilny finansowo i mocny zespół – mówi. – Z rosyjskimi zespołami w ogóle nie rozmawialiśmy – zdradza Bosek i wyjaśnia, że Dynamo nie puściłoby Kurka do ekipy jednego z rywali w rozgrywkach Superligi.

Mówiło się, że Kurek jest blisko powrotu do PGE Skry. Bosek wyznaje, że pozyskaniem gwiazdora reprezentacji Polski zainteresowana była nie tylko Skra, ale wszystkie topowe kluby PlusLigi. Po tym, jak Maceracie nie udało się obronić mistrzostwa Włoch (odpadła w półfinale rozgrywek), w zespole dojdzie do sporych zmian kadrowych. Zakontraktowano już Kurka, najprawdopodobniej zostanie Ivan Zaytsev, a odejść mają rozgrywający Dragan Travica i przyjmujący Cristian Savani.Chcą zmienić oblicze. Są w trakcie rozmów z zawodnikami, mają fundusze, by stworzyć silną drużynę. Celem jest walka z Trentino Volley o mistrzostwo Włoch w przyszłym sezonie – informuje Bosek.Mówi się, że w Lube Bance Macerata Bartosz Kurek ma zarabiać około 350-400 tysięcy euro rocznie. W Dynamie jego wynagrodzenie wynosiło ponoć aż 700 tysięcy. Kurek wolał jednak zrezygnować z tak wysokiego kontraktu na rzecz względów sportowych, bowiem Dynamo nie awansowało do pucharów, a Lube zagra w Lidze Mistrzów.

Rozmawiał: Grzegorz Wojnarowski, serwis wp.pl

źródło: sport.wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved