Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Pola Nowacka: Potrafimy nieźle zamieszać na siatce

Pola Nowacka: Potrafimy nieźle zamieszać na siatce

fot. archiwum

Kadetki Pałacu Bydgoszcz awansowały w miniony weekend do finałów mistrzostw Polski. W drużynie Agaty Kopczyk za najlepszą zawodniczkę uznano Polę Nowacką. - Mamy bardzo dobrą taktykę. Czasami same siebie zaskakujemy - śmieje się przyjmująca.

Co było waszą największą siłą przez te trzy dni turnieju?

Pola Nowacka: – Naszym głównym atutem na boisku była na pewno jedność zespołu i wola walki. Miałyśmy też bardzo dobrze rozpracowaną taktykę przeciwnych zespołów, co dało nam przewagę nad rywalami. Przygotowanie mentalne i fizyczne skutkowało naszą spokojną grą. Grałyśmy u siebie i miałyśmy tę swobodę, że mecze rozgrywane były na sali, w której trenujemy. Również dużą rolę odegrali kibice, którzy nas wspierali i dodawali otuchy.

Który mecz na tym turnieju był dla was najtrudniejszy?Chyba najtrudniejszym meczem dla nas było starcie z zespołem z Dąbrowy Górniczej. Jest to bardzo mocny przeciwnik, co sezon „bijemy” się na boisku. W tym meczu wystarczył nam jeden set, żeby wyjść z pierwszego miejsca. Po wygranym secie zdawałyśmy już sobie z tego sprawę, nasza czujność osłabła, co skutkowało utratą trzech kolejnych partii. Mimo tego nie spuszczamy głów. Czasem trzeba przegrać bitwę, aby wygrać wojnę.

Do finałów pozostały niecałe trzy tygodnie. Widzisz jakieś elementy do poprawy? Nad czym przede wszystkim będziecie pracować?

Uważam, że mamy bardzo dobrą taktykę. Czasami same siebie zaskakujemy (śmiech). Potrafimy nieźle zamieszać na siatce. Niektóre elementy nie są doszlifowane, ale mamy jeszcze trochę czasu, żeby je dopracować. Będziemy przez ten czas ciężko pracować na treningach i dopieszczać każdy element naszej gry.

Jaki będzie wasz cel na turniej finałowy? Bronicie tytułu mistrza Polski, może być to dla was dodatkowym obciążeniem psychicznym?

Do Kętrzyna na pewno pojedziemy z nadziejami na medal. Uważam, że trenerka bardzo dobrze przygotowała nas do rozgrywek. Mamy dodatkowe obciążenie grania z tytułem mistrza Polski, do czegoś nas to zobowiązuje, jednak nie myślimy o tym za bardzo. W tym sezonie chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i zaskoczyć przeciwnika różnymi zagraniami. Każda z nas chciałaby powtórzyć sukces z ubiegłego roku, bo dla każdego sportowca medal jest nagrodą za całoroczną pracę. Nasze ambicje sięgają wysoko, będziemy grać na 100% i nie zawiedziemy kibiców.

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved