Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zatorski: Utrzymać stan zdrowia, jaki mam w danym momencie

Paweł Zatorski: Utrzymać stan zdrowia, jaki mam w danym momencie

fot. archiwum

W Spale trenuje reprezentacja Polski siatkarzy, która przygotowuje się do Ligi Światowej. - Były to pierwsze treningi od prawie pół roku bez bólu - cieszy się libero PGE Skry, Paweł Zatorski, który wyleczył uraz ciągnący się za nim od dłuższego czasu.

Odbyłem wreszcie dwa normalne treningi, z czego jestem bardzo zadowolony, bo były to pierwsze treningi od prawie pół roku bez bólu. Była to naprawdę wielka przyjemność i cieszę się, że udało mi się doprowadzić do takiego stanu. Oczywiście nie popadam jeszcze w huraoptymizm, bo wiadomo, że kontuzje lubią się odnawiać, ale czerpię teraz dużą przyjemność z grania. Rano był już kolejny trening, na którym mogłem się wypocić i grać normalnie z chłopakami – mówi Zatorski, który rywalizuje o miano pierwszego libero reprezentacji Polski z Krzysztofem Ignaczakiem i Damianem Wojtaszkiem. Cała trójka znalazła się w szerokiej kadrze na Ligę Światową. – Moim celem jest teraz utrzymać stan zdrowia, jaki mam w danym momencie, by móc normalnie trenować i kontynuować to w dalszym ciągu – przyznaje młody zawodnik.

Zatorski w PGE Skrze gra od 2010 roku, kiedy to powrócił z wypożyczenia w AZS-ie Częstochowa. Po udanym indywidualnie sezonie młody libero pozostanie w drużynie z Bełchatowa. – O moją przyszłość nie martwię się za bardzo. Myślę, że jakoś sobie poradzę. Jeszcze nie wiem, co się tak naprawdę stanie w najbliższej przyszłości, ale myślę, że trzeba czekać na jakąkolwiek decyzję z obu stron – mówi, ale wiadomo już, że w przyszłym sezonie nadal będzie walczył w żółto-czarnym trykocie.

W Bełchatowie zaszło już sporo zmian. Na stanowisku trenera zasiądzie były rozgrywający Skry, Miguel Falasca, który po sezonie w lidze rosyjskiej wraca do Bełchatowa w innej roli. Z Delecty Bydgoszcz wraca również Stephane Antiga. Kontrakty podpisali również Uriarte, Wrona i Włodarczyk. Falasca będzie miał do dyspozycji również Facundo Conte.Bardzo pozytywnie zapatruję się na zmianę, jaka nastąpiła. Znam Miguela (Falaskę – przyp. red.) i wiem, że jest naprawdę świetnym człowiekiem. Zawsze miał chłodne i spokojne spojrzenie, ale widać było, że bardzo kocha siatkówkę i że kocha to, co robi. Praktycznie zawsze po każdym meczu długo jeszcze rozmawiał i rozmyślał nad tym, co zrobił źle, co mógł zrobić lepiej. Myślę, że będzie w swoim żywiole, w pełni się temu poświęci i da chłopakom to, czego będą potrzebowali – uważa Zatorski.Na razie nie ma co szukać „króla polowania”, jak to się zazwyczaj u nas robi przed sezonem, ale widać, że dużo się dzieje u nas w Bełchatowie i w Rzeszowie, gdzie ściągają Konarskiego, Drzyzgę i Penczewa, czyli młodych, ale już znakomitych graczy. Myślę, że zarówno każda z drużyn z czołówki, jak i te z drugiej piątki wzmocnią się i liga będzie tak samo ciekawa, jak była – dodaje na koniec.źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved