Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. MŚ juniorek: Serbia, Bułgaria i Rosja na czele

Kwal. MŚ juniorek: Serbia, Bułgaria i Rosja na czele

Drugi dzień kwalifikacji do mistrzostw świata juniorek w grupach A i C przyniósł zwycięstwa Belgii, Serbii, Niemiec i Bułgarii. Nieudanie rywalizację w grupie D rozpoczęły Polki, które uległy Słowenkom. Rosjanki zaś pokonały Rumunki.

W grupie A doszło do dwóch trzysetowych pojedynków. W pierwszym z nich Belgijki pewnie i szybko pokonały Dunki, zwyciężając w poszczególnych setach do 12, 13 i 10. W drugim spotkaniu Serbki nie dały szans Francuzkom. Wygrały trzy partie, kolejno do 17, 16 oraz 12 i notując drugie zwycięstwo w turnieju, prowadzą w tabeli grupy A.

Belgia – Dania 3:0
(25:12, 25:13, 25:10)

Serbia – Francja 3:0
(25:17, 25:16, 25:12)

W grupie C emocji dostarczyło kibicom spotkanie Chorwatek z Niemkami. Pierwsze z nich prowadziły w meczu już 2:0, ale rywalki nie poddawały się i odwracając losy spotkania, doprowadziły do tie-breaka. W nim triumfowały 15:10, a tym samym całe spotkanie wygrały 3:2. W drugim meczu tej grupy Bułgarki bez problemów, 3:0 pokonały Greczynki (25:22, 25:22, 25:17).

Chorwacja – Niemcy 2:3
(25:22, 25:19, 23:25, 23:25, 10:15)

Grecja – Bułgaria 0:3
(22:25, 22:25, 17:25)

Pierwszy dzień zmagań w grupie D z kolei nie rozpoczął się dobrze dla reprezentacji Polski. Po czterosetowym boju Polki uległy bowiem Słowenkom 1:3 (22:25, 13:25, 25:22, 23:25). Podobnie wydarzenia potoczyły się w meczu Rosji z Rumunią. Pierwsze dwie partie pewnie wygrały Rosjanki (25:14, 25:8). W trzeciej triumfowały Rumunki, ale w kolejnym secie rywalki postawiły kropkę nad „i”. Wygrały partię 25:22 i mogły cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu 3:1.

Polska – Słowenia 1:3
(22:25, 13:25, 25:22, 23:25)

Rosja – Rumunia 3:1
(25:14, 25:8, 16:25, 25:22)