Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > B. Serwiński: Nie jesteśmy Realem Madryt ani Manchesterem United

B. Serwiński: Nie jesteśmy Realem Madryt ani Manchesterem United

fot. archiwum

- Teraz wszyscy mówią o niedosycie, ale to, co zdobyliśmy przez ostatnie osiem lat, nieprędko ktoś powtórzy - podsumował dotychczasowe sukcesy Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna Bogdan Serwiński, a także zdementował pogłoski o rozpadzie drużyny.

Trudno jednoznacznie ocenić wynik osiągnięty przez zespół z Muszyny w niedawno zakończonym sezonie. Z dobrej strony podopieczne Bogdana Serwińskiego pokazały się w europejskich pucharach, bowiem w finale Pucharu CEV wykazały wyższość nad Fenerbahce Stambuł. Tak dobrze nie było już na polskim podwórku, ponieważ „mineralne” nie zdobyły ani mistrzostwa, ani Pucharu Polski. Jednak ich szkoleniowiec cieszy się z osiągniętych rezultatów. – Trudno nie być zadowolonym, jeśli się zdobywa medal mistrzostw Polski. Jest to siódmy krążek w ostatnich ośmiu latach. Naszym największym osiągnięciem jest jednak Puchar CEV i tym się możemy chlubić – powiedział w rozmowie ze Sportem Bogdan Serwiński. Teraz wszyscy mówią o niedosycie, ale to, co zdobyliśmy przez ostatnie osiem lat, nieprędko ktoś powtórzy. Życzę wszystkim polskim klubom, by zdobyły europejski puchar dla naszego sportu – dodał trener Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna.

Po zakończonym sezonie pojawiły się pogłoski o kłopotach finansowych Muszynianki. Trener zdementował informacje o rozpadzie drużyny. – Bardzo intensywnie rozmawiamy ze sponsorami na temat przyszłego sezonu. Po 10 maja będę miał kompletną wiedzę i wtedy się nią na pewno podzielę. Jestem optymistą. Nie jesteśmy jednak Realem Madryt czy Manchesterem United. W polskiej rzeczywistości kluby są narażone na różnego rodzaju problemy finansowe i my tym prawom podlegamy – wyjaśnił Serwiński. – Gdy poznamy nasze możliwości finansowe, będziemy wiedzieli, jak budować nową drużynę. Trzy zawodniczki mają ważne kontrakty, dziewięciu się kończą, rozpoczynamy wstępne negocjacje – zakończył szkoleniowiec zdobywczyń Pucharu CEV.

 źródło: inf. własna, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved