Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raul Lozano został trenerem irańskiego zepołu Urmia VC

Raul Lozano został trenerem irańskiego zepołu Urmia VC

fot. archiwum

Raul Lozano, który w 2006 roku wywalczył z reprezentacją Polski mężczyzn wicemistrzostwo świata, podpisał kontrakt z irańskim zespołem Urmia VC. Argentyńczyk zastąpił na stanowisku trenera Serba Dragana Đorđevića.

Zespół z Urmii w sezonie 2012/2013 zajął 5. miejsce w rozgrywkach irańskiej SuperLigi. W całej historii klubu ekipa Urmii najwyżej wspięła się na 3. miejsce miejsce. W drużynie występują głównie zawodnicy irańscy. W minionym sezonie jedynym obcokrajowcem był Brazylijczyk – Renato Hermely.

Raul Lozano w swojej karierze trenerskiej prowadził kluby we Włoszech czy Argentynie lub reprezentacje m.in. w Polsce. W latach 2009-2011 był szkoleniowcem męskiej kadry Niemiec. Z tej funkcji został zwolniony 5 listopada 2011 z powodu niezadowalających wyników zespołu.

Trzeba przyznać, że Argentyńczyk zdecydował się na dość egzotyczny kierunek w swojej karierze. Do tej pory wybierał w siatkówce klubowej znane zespoły, m.in. Sisley Treviso czy Lube Banca Macerata.źródło: inf. własna, urmia-sport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved