Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kwal. MŚ juniorek: Zespoły gospodarzy udzieliły srogiej lekcji

Kwal. MŚ juniorek: Zespoły gospodarzy udzieliły srogiej lekcji

fot. archiwum

W pierwszym dniu zmagań kwalifikacji do MŚ juniorek w grupach A i C najefektowniej zaprezentowały się drużyny gospodarzy. Serbki i Bułgarki rozbiły odpowiednio reprezentację Portugalii i Łotwy. Ze zwycięstw cieszyły się Chorwatki i Francuzki.

Grupa A

Po ostatnim gwizdku sędziego w spotkaniu reprezentacji Francji z Danią więcej powodów do zadowolenia miały siatkarki znad Sekwany. Drużyna Francji po pięciosetowym boju pokonała Danię. W środowe popołudnie sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło. Jeśli drużyna, która prowadzi w meczu 2:0, nie wygrywa go w trzech setach, przegrywa 2:3. Dunki po triumfach w pierwszej i drugiej odsłonie pojedynku całkowicie oddały inicjatywę rywalkom i ostatecznie zeszły z parkietu pokonane. W polu zagrywki i bloku lepsza okazała się skandynawska drużyna. Jednakże w ataku znacznie większą skuteczność osiągnęły reprezentantki Francji i to właśnie ten element przesądził o zwycięstwie trójkolorowych. Najwięcej – siedemnaście oczek – dla zwycięskiego zespołu zdobyła Kim Nowak. O jeden punkt mniej, wśród przeciwniczek, zapisała na swoim koncie Trine Noer Kjelstrup.

Francja – Dania 3:2
(19:25, 20:25, 25:13, 25:20, 15:10)O ile pierwsze spotkanie przyniosło kibicom dużo emocji, o tyle w drugim pojedynku drużyna gospodarzy całkowicie zdominowała wydarzenia na parkiecie. Reprezentacja Serbii w trzech setach rozprawiła się z siatkarkami z Portugalii. O tym, jak dużą przewagę na boisku osiągnęły wicemistrzynie Europy, najlepiej świadczą rozmiary ich triumfu w drugiej i trzeciej partii, odpowiednio do 9 i 6. Podopieczne Ratko Pavlicevicia zdominowały rywalizację we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Na przestrzeni trzech setów Serbki popełniły jedynie siedem błędów własnych, przy osiemnastu pomyłkach przeciwniczek. Liderkami zwycięskiej drużyny okazały się Tijana Bosković i Mina Popović.

Serbia – Portugalia 3:0
(25:19, 25:9, 25:6)

Po pierwszym dniu rywalizacji na czele grupy A – z dorobkiem trzech punktów – plasują się reprezentantki Serbii. O oczko mniej mają siatkarki z Francji. Trzecie miejsce – z jednym punktem – zajmują Dunki. W środę pauzowała drużyna Belgii.

 


 

Grupa C

Zmagania w bułgarskim Samokowie zainaugurowały reprezentacje Chorwacji i Grecji. Oba zespoły od samego początku postanowiły podnieść kibicom ciśnienie i stworzyły pięciosetowe widowisko. Ostatecznie z triumfu 3:2 mogły cieszyć się Chorwatki. Początek pojedynku nie zapowiadał jednak sukcesu podopiecznych Tomica Resetara. Greczynki zarówno pierwszą, jak i drugą odsłonę spotkania rozstrzygnęły na swoją korzyść. Od trzeciej partii inicjatywę na boisku przejęły jednak Chorwatki, które do wiktorii 3:2 poprowadziła – zdobywczyni dwudziestu czterech punktów – Karla Klaric. We wszystkich elementach stricte siatkarskich lepsze okazały się zwyciężczynie środowego meczu. Największa ich przewaga ukształtowała się w polu zagrywki (16-10). Przyjmującym greckiego zespołu dała się we znaki zwłaszcza Marijeta Runjic. Chorwatka na drugą stronę siatki posłała siedem punktowych zagrywek.

Chorwacja – Grecja 3:2
(20:25, 16:25, 25:16, 25:19, 15:13)

Wieczorem zmagania w grupie C zainaugurowała drużyna gospodarzy. Pierwszy mecz w wykonaniu miejscowych należy określić mianem „wejścia smoka”. Bułgarki rozbiły siatkarki z Łotwy w trzech setach, nie pozwalając rywalkom – w żadnej z partii – przekroczyć granicy piętnastu zdobytych oczek. Łotyszki, prezentując skuteczność ataku na poziomie dwudziestu procent, nie mogły myśleć o nawiązaniu równorzędnej walki z przeciwniczkami. Miejscowe do efektownego triumfu poprowadziły Gergana Dimitrowa i Proletka Iwanowa. Po drugiej stronie walkę z rywalkami próbowała podjąć jedynie – zdobywczyni dziesięciu punktów – Alise Lece.

Bułgaria – Łotwa 3:0
(25:15, 25:13, 25:14)

Reprezentacja Bułgarii po środowych pojedynkach piastuje fotel lidera grupy C z trzema punktami. Na drugim miejscu – z dorobkiem dwóch oczek – znajdują się zawodniczki z Chorwacji. Trzecia pozycja należy do Greczynek, które po porażce w tie-breaku mają na swoim koncie jeden punkt. W środę pauzowała reprezentacja Niemiec.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved