Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niemcy M: Tytuł mistrzowski ponownie dla BR Volleys Berlin

Niemcy M: Tytuł mistrzowski ponownie dla BR Volleys Berlin

Zespół BR Volleys Berlin w rywalizacji finałowej niemieckiej ekstraklasy pokonał VfB Friedrichshafen. Stołeczni siatkarze potrzebowali czterech meczów, aby obronić tytuł mistrzów kraju. Najwięcej emocji i nerwów przyniosło ostatnie spotkanie.

Już w pierwszym meczu widać było, że siatkarze z Friedrichshafen tanio skóry nie sprzedadzą. Chociaż przegrali na terenie rywala 1:3, to w trzech odsłonach doszło do zaciętej walki w końcówkach. Jedynie w czwartym secie BR Volleys Berlin wyraźnie dominował nad przyjezdnymi, wygrywając 25:15. Drugie spotkanie rozegrano już we Friedrichshafen. W pierwszej partii gospodarze spisali się bardzo dobrze, zdobyli kilkupunktowe prowadzenie i w konsekwencji wygrali do 17. Jednak już w kolejnych setach przebieg gry kontrolowali goście z Berlina, czego rezultatem było zwycięstwo w całym meczu 3:1. BR Volleys prowadził już zatem w rywalizacji 2-0.

We własnej hali podopieczni Marka Lebedewa nie wypadli już tak dobrze. Wprawdzie wszystkie z czterech setów były w miarę wyrównane, ale tym razem tylko jeden set padł łupem berlińczyków, zaś w pozostałych triumfowali przyjezdni. Tym samym VfB Friedrichshafen utrzymało się w rywalizacji o tytuł mistrzów Niemiec. Dwa dni później rozegrano czwarte spotkanie, które okazało się być ostatnim. Było ono również najbardziej zacięte i wymagało od obu drużyn maksymalnej koncentracji i dużego nakładu sił. We wszystkich setach o wygranej decydowały końcowe fazy. Po dwóch pierwszych odsłonach bliżej zwycięstwa byli gracze BR Volleys, jednak w dwóch kolejnych partiach triumfowali gospodarze. O wyniku całego meczu zadecydował zatem tie-break. VfB miało w nim już przewagę 8:4, jednak po zmianie stron boiska do głosu doszli zawodnicy z Berlina. Doprowadzili nie tylko do remisu, ale także wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca i zwyciężyli 15:11, a cały pojedynek 3:2.

Tym samym BR Volleys Berlin obronił tytuł mistrza Niemiec. Dla stołecznego zespołu jest to piąty tytuł mistrzowski w historii klubu. Do tej pory zdobywał go w 1993, 2003, 2004 i 2012 roku.

Zaliczyłem w tym meczu wszystkie siedem poziomów piekła, ale także kilka poziomów nieba – tak podsumował ostatnie spotkanie Scott Touzinsky, kapitan BR Volleys Berlin.

Kaweh Niroomand, menedżer berlińskiego zespołu, przyznał, że czwarte spotkanie było godne finału. – VfB Friedrichshafen i my zrobiliśmy siatkówce w Niemczech wielką reklamę – dodał.

Stelian Moculescu, szkoleniowiec VfB Friedrichshafen, żałował, że jego zespół nie zagra piątego spotkania w Berlinie. – W decydujących spotkaniach graliśmy nierozsądnie i zbyt nerwowo – powiedział.

BR Volleys Berlin – VfB Friedrichshafen 3:1
(27:25, 23:25, 26:24, 25:15)

VfB Friedrichshafen – BR Volleys Berlin 1:3
(25:17, 23:25, 21:25, 20:25)

BR Volleys Berlin – VfB Friedrichshafen 1:3
(22:25, 21:25, 25:23, 20:25)

VfB Friedrichshafen – BR Volleys Berlin 2:3
(23:25, 22:25, 25:23, 25:22, 11:15)