Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ewa Kwiatkowska: Dopóki piłka w grze…

Ewa Kwiatkowska: Dopóki piłka w grze…

fot. Bogusław Krośkiewicz

Jedynka pokonała ekipę Siódemki Legionovii w trzecim meczu barażowym, przedłużając szansę na awans do ORLEN Ligi. - Myślę, że przede wszystkim zagrywka zadecydowała o tym, że obserwowaliśmy inny mecz - zauważyła Ewa Kwiatkowska, środkowa Jedynki.

Gospodynie pokonały przyjezdne dokładnie w takim samym stosunku jak ich rywalki w dwóch pierwszych spotkaniach. O element, który zadecydował o takim zwrocie sytuacji, zapytaliśmy środkową Jedynki Aleksandrów Łódzki. – Myślę, że przede wszystkim zagrywka zadecydowała o tym, że obserwowaliśmy inny mecz niż te dwa pierwsze. Odrzucałyśmy dziewczyny z Legionowa od siatki. Grało nam się łatwiej blokiem. Także konsekwentniej niż na wyjeździe grałyśmy w ataku. Tutaj po prostu zagrałyśmy zdecydowanie na siatce – wyliczała atuty swojego zespołu w sobotnim meczu Ewa Kwiatkowska.

Oprócz dobrej gry aleksandrowianek zastanawiająca może być postawa siatkarek z Legionowa, które, jak na tak doświadczony zespół, myliły się zdecydowanie zbyt często. – Mówią, że kto ma zagrywkę, ten wygrywa mecze. Myślę, że Legionovii przydarzyło się zbyt dużo błędów – kontynuowała zawodniczka. W niedzielę kolejny mecz, w którym to gospodynie będą postawione pod ścianą i aby przenieść losy rywalizacji do Legionowa, muszą wygrać to spotkanie. Jaki scenariusz na ten mecz przewiduje Ewa Kwiatkowska? – Mam nadzieję, że my zagramy tak samo jak dzisiaj, konsekwentnie. Może bez takich głupich błędów własnych. Wtedy te wyniki w poszczególnych setach będą wyglądały inaczej – mówiła jedna z najlepiej punktujących siatkarek w dzisiejszym meczu.

Dużą liczbę zdobytych punktów i wkład w zwycięstwo zawodniczka zawdzięcza zaufaniu swojej rozgrywającej. – Justyna Wilk dała mi bardzo dużo piłek. Miałam z czego kończyć – podkreśliła siatkarka Jedynki Aleksandrów Łódzki. Ewa Kwiatkowska uważa, że losy awansu do ORLEN Ligi nie są jeszcze przesądzone. – Sprawa jest otwarta. Dopóki piłka w grze, wszystko się może zdarzyć – zakończyła siatkarka I-ligowej drużyny.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved