Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Joanna Wołosz obrała kierunek włoski

Joanna Wołosz obrała kierunek włoski

fot. Cezary Makarewicz

Joanna Wołosz po wywalczeniu w tym sezonie z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała czwartej lokaty w ORLEN Lidze opuści polskie boiska. Rozgrywająca przenosi się do ligi włoskiej, a dokładniej do ekipy Yamamay Busto Arsizio.

Dopiero co Unendo Yamamay Busto Arsizio zakończyło walkę o scudetto, przegrywając rywalizację półfinałową z Imoco Volley Conegliano, a tamtejsi działacze nie tracą czasu i już poczynili pierwsze kroki w kwestii wzmocnień. Co ciekawe, w przyszłym sezonie w drużynie Carlo Parisiego zobaczymy 23-letnią polską rozgrywającą, dotychczas broniącą barw BKS-u Bielsko-Biała, Joannę Wołosz, co oznacza, iż z teamem pożegna się Valeria Caracuta, Carli Lloyd bądź Ana Grbac. Dla Wołosz zaś będzie to pierwszy zagraniczny klub.

Oprócz Polki włodarze ekipy z Busto Arsizio zakontraktowali Lonneke Sloetjes, 23-letnią holenderską atakującą, która może grać również jako przyjmująca, a na celowniku mają jeszcze Samantę Fabris. 21-letnia chorwacka siatkarka, podobnie jak Holenderka, może grać zarówno w ataku, jak i w przyjęciu, a ostatni sezon spędziła w Chieri Torino. Na przedłużenie kontraktów z Yamamay ponadto zdecydowała się przyjmująca Francesca Marcon, a niewykluczone, że w ślad za nią pójdą dwie inne zawodniczki stanowiące o sile zespołu, a więc środkowa Valentina Arighetti oraz libero Giulia Leonardi.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved