Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jedynka obroniła prawo do walki o ORLEN Ligę

Jedynka obroniła prawo do walki o ORLEN Ligę

Siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki pokonały w meczu rozgrywanym we własnej hali ekipę Siódemki LegionoviI i tym samym dalej walczą o najwyższą klasę rozgrywkową w kraju. Nadal bliżej gry w ORLEN Lidze są jednak legionowianki.

Inauguracyjną partię lepiej otworzyły gospodynie, a dwa punkty zdobyła Agata Babicz. Legionowianki popełniały błędy własne, dotykając siatki. Zagrywka wspomnianej przyjmującej Jedynki Aleksandrów Łódzki okazała się zbyt trudna dla przyjmujących drużyny przyjezdnej, a zdezorientowane siatkarki zespołu z ORLEN Ligi myliły się, nieczysto odbijając piłkę i atakując prosto w blok rywalek. Znalazło to odzwierciedlenie w wyniku na pierwszej przerwie technicznej (8:4). Wtedy dobrą zagrywką popisała się Anna Sołodkowicz, ale jej koleżanki wciąż miały problem z przyjęciem zagrywki. Kiedy wydawało się, że aleksandrowianki kontrolują przebieg seta, rozluźnienie przeciwniczek wykorzystały „lalki” doprowadzając do remisu, głównie za sprawą skutecznych kontr. Wyrównana końcówka padła łupem legionowianek, które wykorzystały podaną im rękę w postaci błędu nieczystego odbicia i zagrywki Tamary Kaliszuk w siatkę. Kiwka w środek boiska przesądziła o losach partii.

Po pierwszym zwycięskim dla legionowianek secie można było się spodziewać, że pójdą one za ciosem. Tymczasem to aleksandrowianki, podobnie jak w pierwszej odsłonie, szybko wyszły na prowadzenie. W ataku skutecznie swoje akcje kończyły Magdalena Mieszała i Ewa Kwiatkowska. Przy siedmiopunktowej przewadze o czas poprosiła Jolanta Studzienna. Kibice byli świadkami kilku chaotycznych akcji, nie kończących się mocnymi atakami. Kiedy przewaga aleksandrowianek stopniała do jednego punktu, trener Mariusz Bujek przerwał grę, aby nie dopuścić do sytuacji z poprzedniej partii. Scenariusz był jednak szczęśliwy dla siatkarek z Aleksandrowa Łódzkiego, a blok na Barbarze Bawoł zakończył tego seta.

Okazało się, że dobre otwarcie z poprzednich setów ciągle pozostawało atutem gospodyń. Legionowianki dotknęły kilkukrotnie siatki, a piłka zdecydowanie „nie słuchała się” Kingi Bąk, która podobnie jak koleżanka z przeciwnej drużyny, nie ustrzegła się błędu podwójnego odbicia. Ponownie przyjęcie legionowianek pozostawiało wiele do życzenia, a z atakami z sytuacyjnych piłek nie radziły sobie Sołodkowicz i Ilona Gierak. Siatkarki Siódemki Legionovii Legionowo ryzykowały zagrywką, ale skutkowało to dużą ilością pomyłek w tym elemencie. Ostatecznie trzeciego seta ze zdecydowaną przewagą wygrały aleksandrowianki i było już 2:1.

Początek czwartego seta to ponownie niemoc atakujących z Legionowa. Sytuację starała się ratować Bąk, dwukrotnie skutecznie kiwając z drugiej piłki. Zespół z I ligi zachowywał zimną krew i spokojnie punktował rywalki. Przyjezdne jednak także poprawiły swoją grę, ale zagrywka pozostawała ich piętą achillesową, dlatego nie zdołały one wyjść na prowadzenie. Przy stanie 18:16 i zagrywce Babicz aleksandrowianki zagrały agresywniej w bloku, a Kwiatkowska wykorzystała prezent w postaci piłki przechodzącej, czego efektem było wygranie aż pięciu punktów z rzędu. Legionowianki nie zdołały już tej straty odrobić i sensacyjne zwycięstwo ambitnych siatkarek z Aleksandrowa Łódzkiego stało się faktem. Kolejny, ważny dla losów rywalizacji mecz już w niedzielę o godzinie 17:00.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Legionovia Legionowo 3:1
(23:25, 25:22, 25:17, 25:20)

Stan rywalizacji: 2:1 dla Legionovii

Jedynka: Wilk, Kaliszuk, Jordańska, Kwiatkowska, Tomczyk, Babicz, Nowakowska (libero) oraz Mieszała i Michalkiewicz
Legionovia: Bąk, Łukaszewska, Sołodkowicz, Gierak, Jóźwicka, Skorupa, Saad (libero) oraz Michailenko, Maciejczyk, Bawół i Marinowa