Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Żygadło w Zenicie, Winiarski w Fakiele, Vermiglio również?

Żygadło w Zenicie, Winiarski w Fakiele, Vermiglio również?

fot. archiwum

Rosyjskie media sugerują, że rozgrywający Fakieła Nowyj Urengoj, Łukasz Żygadło, po zakończonym sezonie rosyjskiej Superligi przeniesie się do Zenitu Kazań. Rosyjski kierunek po odejściu ze Skry Bełchatów obrał też Michał Winiarski.

O zainteresowaniu Zenitu Kazań Łukaszem Żygadło w Rosji mówi się już od dawna. Według najnowszych informacji portalu volleyballnews.ru w jego miejsce do Fakieła Nowyj Urengoj z Kazania miałby przyjść Włoch, Valerio Vermiglio.

Przyjmujący reprezentacji Polski Michał Winiarski w przyszłym sezonie będzie występować w Fakiele Nowyj Urengoj, którego barwy obecnie reprezentuje Łukasz Żygadło. Winiarski związał się z rosyjskim klubem dwuletnim kontraktem.

Reprezentant Polski zamienił Skrę Bełchatów, w której grał przez cztery lata, na Superligę rosyjską. W latach 2006-2009 Winiarski występował w Itasie Diatec Trentino we włoskiej Serie A, z którym zdobył m.in. mistrzostwo Włoch oraz złoty medal Ligi Mistrzów. Do swojego dorobku klubowego Polak może dopisać również m.in. klubowe wicemistrzostwo świata z PGE Skrą Bełchatów oraz Puchar Polski.W zeszłym roku Winiarski sięgnął z reprezentacją Polski po złoty medal Ligi Światowej, a w 2011 po srebro w Pucharze Świata.

źródło: inf. własna, volleyballnews.ru, volleyufa.ru

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved