Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Niechlubny rekord siatkarek Tomisu

Niechlubny rekord siatkarek Tomisu

Wielokrotnie byliśmy już świadkami siatkarskich pogromów. Przegrywać wysoko zdarza się nawet najlepszym, rekord jednak pobiła ostatnio żeńska drużyna Tomisu Constanta, która w półfinale Pucharu Rumunii w całym meczu zdobyła łącznie... 10 punktów.

„Osiągnięcie” siatkarek Tomisu to skutek protestu, na jaki zdecydowały się zawodniczki, po tym, jak klub nie wypłacał im w ostatnich miesiącach wynagrodzeń. Spotkanie z Stiinta Bacau trwało mniej niż 45 minut. Sensacyjnie zaczęła się już pierwsza odsłona pojedynku, przegrana przez ekipę z Constanty 4:25. Prawdziwy rekord padł jednak w drugiej partii, w której przyjezdne nie zdobyły ani jednego punktu, a Sabina Miclea z drużyny Bacau nie schodziła z pola zagrywki. Rzec by można, że najlepiej zawodniczki Tomisu zaprezentowały się w trzecim i ostatnim secie, którego przegrały „jedynie” do 6.

Tym samym w tak niecodziennych okolicznościach ekipa Stiinty stała się pierwszym finalistą Pucharu Rumunii. Jednak bez względu na to, kto będzie jej przeciwnikiem w finale, możemy się domyślać, że tak łatwo, jak w meczu z Constantą, już nie będzie.

źródło: handbalvolei.ro, inf. własna