Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Seniorsko-juniorski sparing w Spale

Seniorsko-juniorski sparing w Spale

fot. archiwum

Kadra siatkarzy przygotowuje się do sezonu w COS w Spale. Z kolei przed eliminacjami do MŚ trenują w miejscowym ośrodku juniorzy. Obie ekipy rozegrały w środę sparing, lepszymi okazali się podopieczni trenera Andrei Anastasiego, którzy wygrali 3:2.

Juniorzy tanio skóry nie sprzedali. Prowadzili 2:0, a w poszczególnych setach mogliśmy obejrzeć wyrównaną walkę. Trener Anastasi pochwalił podopiecznych trenerów Jacka Nawrockiego i Macieja Zendeła, mówiąc, ze to bardzo dobra drużyna, a polska siatkówka ma duży potencjał. W piątek rozegrany zostanie drugi sparing z udziałem kadry seniorów oraz juniorów (początek 16:00).

Przypomnijmy, że po raz pierwszy biało-czerwonych z pierwszej reprezentacji zobaczymy w akcji podczas Alei Gwiazd Siatkówki w Miliczu. Zagrają oni tam dwa spotkania z Serbią 24 i 25 maja.

Następnie przyjdzie czas na rozgrywki Ligi Światowej. Polska wystąpi w nich po raz piętnasty. Przez ten czas zobaczyliśmy w kraju wiele znakomitych drużyn, grały wielkie siatkarskie indywidualności. W tym roku będzie podobnie. W fazie grupowej podopieczni trenera Andrei Anastasiego zagrają u siebie z Brazylią, USA i Argentyną, a na wyjeździe z Bułgarią i Francją. Polska będzie bronić złotego medalu.Obecnie na zgrupowanie w Spale przygotowuje się 18-osobowa kadra. Są to: Fabian Drzyzga, Paweł Woicki, Grzegorz Łomacz, Jakub Jarosz, Dawid Konarski, Bartosz Krzysiek, Grzegorz Bociek, Piotr Hain, Karol Kłos, Andrzej Wrona, Maciej Zajder, Wojciech Ferens, Miłosz Hebda, Wojciech Żaliński, Krzysztof Wierzbowski, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski i Michał Żurek.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved