Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Waldemar Kawka zaniepokojony postawą drużyny

Waldemar Kawka zaniepokojony postawą drużyny

MKS Dąbrowa Górnicza nie wykorzystał szansy na zdobycie złotego medalu w ORLEN Lidze w dwóch spotkaniach w Sopocie. Dąbrowianki w pierwszej potyczce miały w górze piłki meczowe i.. zeszły z boiska pokonane.

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej nie mają litości dla swoich fanów. Dwa razy przegrały „wygrane mecze”. Zawodniczki MKS-u były bliskie sukcesu już w niedzielę. W piątym secie prowadziły 14:11, ale w ostatnich akcjach grały jak sparaliżowane i oddały wygraną. W poniedziałek sytuacja się powtórzyła – tym razem roztrwoniły przewagę 8:3 – także w tie-breaku. – Zrobiliśmy w piątym secie siedem błędów, w tym pięć w polu zagrywki. Podaliśmy rękę przeciwnikowi i niczym nie można tego wytłumaczyć. Niepokoją mnie niektóre statystyki drużyny, ale o tym jeszcze sobie porozmawiam z zespołem na spokojnie – powiedział Waldemar Kawka.

Magdalena Śliwa, kapitan MKS-u, zapewnia, że zespół wyciągnie wnioski z porażek w Trójmieście i w sobotę w Hali Centrum (godz. 20) skutecznie powalczy o złoto. MKS nie jest już takim faworytem do mistrzostwa – pierwszego w historii klubu – jak po dwóch wygranych na początku rywalizacji. – Szanse obu drużyn oceniam po 50 procent – mówi Kawka.

– Tak powinna wyglądać walka o złoto! Zależy nam na mistrzostwie Polski i na pewno nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – zaznacza Adam Grabowski, trener obrońcy trofeum.

Cały artykuł w: Gazecie Wyborczej

źródło: Gazeta Wyborcza