Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Oskar Kaczmarczyk drugim trenerem ZAKSY

Oskar Kaczmarczyk drugim trenerem ZAKSY

fot. Cezary Makarewicz

Niedawno informowaliśmy, że nowym szkoleniowcem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle został Sebastian Świderski. Dziś okazało się, że II trenerem wicemistrza Polski przez kolejne dwa sezony będzie dotychczasowy scout ekipy z Opolszczyzny, Oskar Kaczmarczyk.

Nie tylko działacze PGE Skry Bełchatów postawili na niedoświadczonego szkoleniowca. Podobną drogą poszli włodarze kędzierzyńskiej ZAKSY, którą w kolejnych rozgrywkach poprowadzi Sebastian Świderski. Obowiązki drugiego trenera przejmie Oskar Kaczmarczyk, który dotychczas był statystykiem ZAKSY. – Dla Oskara to nowe wyzwanie, ale już wcześniej mówił mi, że chce się spróbować w innej roli – komentuje na łamach Nowej Trybuny Opolskiej Sebastian Świderski.

Po zakończeniu zawodniczej kariery w Energetyku Jaworzno Kaczmarczyk został II trenerem i statystykiem tego zespołu. Wówczas był również korespondentem naszego serwisu. Później pracował w Jadarze Radom, a następnie w reprezentacji kobiet A i B, wreszcie został statystykiem reprezentacji Polski mężczyzn prowadzonej przez Daniela Castellaniego, która sięgnęła po mistrzostwo Europy. – Oskar posiada wielką wiedzę i spory bagaż doświadczeń – skomentował Świderski. – W minionym sezonie bardzo dużo razem pracowaliśmy, analizując grę naszych rywali i przygotowując rozwiązania na kolejne mecze. Dobrze się rozumiemy i mamy podobne spojrzenie na sprawy taktyki – dodał.

źródło: inf. własna, nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved