Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nicolas Uriarte nowym rozgrywającym PGE Skry Bełchatów

Nicolas Uriarte nowym rozgrywającym PGE Skry Bełchatów

fot. archiwum

PGE Skra Bełchatów dokonała kolejnego ruchu na rynku transferowym. Nowym rozgrywającym ekipy z Bełchatowa będzie reprezentant Argentyny, Nicolas Uriarte, który znalazł się w kadrze Javiera Webera na tegoroczną Ligę Światową.

23-letni siatkarz ostatnio występował w argentyńskim klubie Boca Rio Uruguay Insurance, a wcześniej grał m.in. we włoskich zespołach Zinella Volley Bolonia i Roma Volley. W 2012 roku reprezentował Argentynę na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Nicolas to gracz niezwykle utalentowany, a już z doświadczeniem. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się go pozyskać – mówi prezes Skry Konrad Piechocki.

Przełomowym momentem w karierze Nicolasa był rok 2009, gdy trafił do pierwszej reprezentacji Argentyny i występował w Final Six Ligi Światowej w Belgradzie. Rok wcześniej z reprezentacją juniorów Argentyny wygrał mistrzostwo Ameryki Południowej, a zaraz po Final Six poleciał na mistrzostwa świata juniorów do Indii, gdzie argentyński zespół zdobył brązowy medal.Uriarte należy do „Klubu Wielkich Ojców”, jak mówi się o kilku obecnych reprezentantach Argentyny. Ojciec Uriarte – Jon – obecnie jest trenerem reprezentacji Australii, a wcześniej był wybitnym siatkarzem. W „Klubie Wielkich Ojców” są także m.in. Facundo Conte i Ivan Castellani. Obecnie nowy siatkarz PGE Skry przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Argentyny, która przygotowuje się do rozgrywek Ligi Światowej.

Nicolas Uriarte urodził się 21 marca 1990 roku. Mierzy 193 cm wzrostu, w ataku sięga piłki na wysokości 346 cm, a w bloku na 326 cm.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved