Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Klubowe Mistrzostwa Azji: Evergrande zdeklasowało Giti Pasand

Klubowe Mistrzostwa Azji: Evergrande zdeklasowało Giti Pasand

W rozpoczętych wczoraj Klubowych Mistrzostwach Azji kobiet występuje m. in. Evergrande Guangzhou z Katarzyną Skowrońską-Dolatą w składzie. W pierwszym spotkaniu siatkarki z Chin przejechały niczym walec po Giti Pasand z Iranu.

Siatkarki prowadzone przez Jenny Lang Ping celują w końcowe zwycięstwo w tym turnieju. Oprócz Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty w Evergrande występuje także Włoszka Carolina Costagrande oraz Amerykanka Kimberly Glass i to właśnie ta trójka, wspierana przez niemal dwumetrową Chinkę Xu Yunli , decyduje o obliczu zespołu.

Ekipa Giti Pasand była skazana na pożarcie w starciu z wicemistrzyniami Chin i premierowy set pokazał, że nie były to opinie na wyrost. Przegrana aż 5:25 zobrazowała gigantyczną różnicę pomiędzy poziomem, jaki prezentują zawodniczki obu ekip. W kolejnych odsłonach drużyna z Iranu zmobilizowała się do lepszej gry, natomiast zespół z Chin lekko się zdekoncentrował i pozwolił rywalkom na przekroczenie granicy 10 punktów. Nie przeszkodziło to jednak w wygranej 25:14 i 25:17 w kolejnych dwóch setach, a co za tym idzie – odniesieniu zwycięstwa 3:0.

Siatkarki Guangdong Evergrande zmierzą się we wtorek z japońskim PFU Blue Cats, a w ostatnim meczu fazy grupowej zagrają z 4.25 Sports Club z Korei Północnej.

źródło: inf. własna, skowronska.pl