Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Ewelina Janicka: Nastroje w zespole są bojowe

Ewelina Janicka: Nastroje w zespole są bojowe

fot. archiwum

- Każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, po co tam jedzie - mówi przed rozpoczynającym się już niedługo turniejem kwalifikacyjnym do MŚJ środkowa Ewelina Janicka. We wtorek Polki przyleciały do Francji na sparingi z Francuzkami.

Siatkarki juniorskiej reprezentacji Polski pod okiem trenera Andrzeja Pecia pieczołowicie przygotowują się do rozpoczynającego się już 9 maja w Rosji turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata. – Przygotowania zaczęliśmy 24 kwietnia w Szczyrku, gdzie szlifowałyśmy formę, natomiast we wtorek przylecieliśmy do Francji na mecze kontrolne. 5 maja wrócimy na kilka dni do Sosnowca, a stamtąd od razu polecimy do Moskwy – opowiada o najbliższych planach swojego zespołu Ewelina Janicka, środkowa reprezentacji. Zawodniczka przyznała także, w kadrze przed turniejem kwalifikacyjnym panuje optymizm. – Nastroje w zespole są bojowe. Każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, po co tam jedzie.

W rosyjskim turnieju rywalkami Polek będą ich rówieśniczki z Rumunii, Słowenii oraz gospodynie. – Z Rosjankami bardzo dobrze się znamy, gdyż trafiamy na ten zespół na każdej możliwej imprezie. Na ostatnich mistrzostwach Europy przegrałyśmy z nimi 1:3, więc pora się odegrać. Ze Słowenkami grałyśmy tylko raz, są również bardzo groźnym zespołem, więc musimy się maksymalnie skupić. Z zespołem rumuńskim nigdy wcześniej nie spotkałyśmy się na boisku, dlatego nie mogę o nim nic powiedzieć – analizuje rywalki Ewelina Janicka. Z którym z zespołów zdaniem młodej siatkarki przyjdzie zagrać najcięższy mecz? – Najgroźniejszym zespołem są Rosjanki, jednak nie możemy zlekceważyć pozostałych drużyn – przestrzega Ewelina Janicka.

Dla podopiecznych Andrzeja Pecia kwalifikacje to jak na razie najważniejszy turniej w tegorocznym sezonie. Co może odegrać w tych zawodach najważniejszą rolę? – Mówi się – ”kto zagrywa, ten wygrywa”. Dysponujemy dobrą zagrywką, więc wydaje mi się, że ten element będzie kluczowy – stwierdziła Ewelina Janicka. Dla większości siatkarek tegoroczny sezon jest ostatnim w rozgrywkach młodzieżowych. – Chciałybyśmy zakończyć naszą przygodę z siatkówką młodzieżową z jak najlepszym wynikiem, najlepiej z medalem mistrzostw świata. To dodatkowo nas motywuje i zachęca do ciężkiej pracy – kończy Ewelina Janicka.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved