Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Bogumiła Pyziołek: To był trudny sezon dla Impelu

Bogumiła Pyziołek: To był trudny sezon dla Impelu

fot. Łukasz Krzywański

Impel Wrocław zajął piąte miejsce w ORLEN Lidze i zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach. - Z jednej strony mam ogromny niedosyt, z drugiej cieszę się, że końcówka sezonu była lepsza w naszym wykonaniu - powiedziała Bogumiła Pyziołek.

Gratuluję dzisiejszego zwycięstwa. Co twoim zdaniem zadecydowało o wygranej?

Bogumiła Pyziołek: – Dziękuję w imieniu całej drużyny za gratulacje. Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, gdyż forma obu zespołów mocno falowała. Wydaje mi się, że w tie-breaku wykazałyśmy się większą koncentracją i determinacją, by zająć ostatecznie piąte miejsce.

Po sobotniej porażce, dzisiaj zapewne przystąpiłyście do spotkania o wiele bardziej zdeterminowane. To był mecz o wszystko. Ciężko gra się takie spotkania?

– W ostatnim meczu byłyśmy pod presją. Po wygranej we Wrocławiu bardzo chciałyśmy wygrać spotkanie w sobotę i zakończyć rywalizację w dwóch potyczkach. Nie udało nam się tego dokonać. Do niedzielnego meczu przystąpiłyśmy bardzo mocno zdeterminowane. Pierwsze 2 sety rozstrzygnęłyśmy na swoją korzyść i chyba przyszło rozluźnienie, przez co przegrałyśmy dwa kolejne sety. Ciężko gra się takie spotkania, ale cieszymy się, że ostatecznie zwyciężyłyśmy.

Co stało się w tym pierwszym spotkaniu, że pomimo dobrego pierwszego seta, ostatecznie zwyciężyły rywalki?

– W sobotę rozpoczęłyśmy mecz od wysoko wygranego seta i wszystko wskazywało na to, że uda nam się utrzymać taki poziom gry w dalszej części meczu. Niestety, dekoncentracja i brak dyscypliny w taktyce sprawiły, że pilanki wróciły do dobrej gry i zasłużenie wygrały sobotnie spotkanie.Ostatecznie zajmujecie piąte miejsce w lidze. Patrząc na przedsezonowe zapowiedzi, ciężko mówić o sukcesie, jednak mając na uwadze całokształt tegorocznych rozgrywek, to chyba możesz przyznać, że ten wynik cieszy?

– Celem postawionym przed sezonem dla zespołu było miejsce w pierwszej czwórce. Patrząc przed sezonem na wzmocnienia zespołu, uważałam, że był to realny cel do zrealizowania. Zakończyłyśmy rozgrywki na 5. miejscu, więc cel nie został zrealizowany. Bardzo dużo działo się podczas całego sezonu. Dzisiaj mogę powiedzieć, że z jednej strony mam ogromny niedosyt, z drugiej cieszę się, że końcówka sezonu była lepsza w naszym wykonaniu.

Jaki ten sezon był dla ciebie? Dostałaś więcej szansy gry, wywalczyłaś miejsce w pierwszym składzie i do tego w wielu spotkaniach byłaś naprawdę mocnym punktem w drużynie.

– Ten sezon był bardzo trudny, myślę, że nie tylko dla mnie. Po przyjściu trenera Aleksandersena dostałam więcej szansy gry. Było to dla mnie niezwykle ważne i budujące. Chciałam pomóc zespołowi najlepiej jak potrafię. Cieszę się, że mogłam dołożyć swoją cegiełkę do końcowego rezultatu. Jednak nie uważam, że był to jeden z moich najlepszych sezonów. Mogłabym tak powiedzieć, gdybym na dobrym poziomie zagrała przez całe rozgrywki, a tak nie było.

Jakie masz plany na najbliższe tygodnie? Roztrenowanie? Odpoczynek? Na czym będziesz się skupiała?

– Zakończyłyśmy rozgrywki i teraz przyszedł czas na odpoczynek. W najbliższych tygodniach poświęcę czas przede wszystkim na naukę. Czeka mnie obrona pracy magisterskiej i teraz wyłącznie na tym się skupiam. Oczywiście znajdę czas na roztrenowanie, które jest bardzo ważne.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved